Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Adidas, Black Lives Matter’ın üç şeritli ticari markasına karşı muhalefetini geri çekecek

Adidas, Black Lives Matter’ın üç şeritli ticari markasına karşı muhalefetini geri çekecek

Adidas AG, kampanya grubu Black Lives Matter’ın daha önce kendisininkine çok benzediğini söylediği logo tasarımını markalaştırma teklifine yaptığı muhalefeti geri çekeceğini söyledi.

adidas reklamları,
+2.14%
Alman firmasının bir sözcüsü Çarşamba günü Dow Jones Newswires’a verdiği demeçte, Black Lives Matter Global Network Foundation’ın ticari marka başvurusuna yönelik muhalefetini mümkün olan en kısa sürede geri çekeceğini söyledi.

Şirket, ilk kez Salı günü haber ajansı Reuters tarafından bildirilen bir hareketle ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine itirazını sunmuştu. Adidas, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’de ayakkabı, giyim ve spor ürünlerinde onlarca yıldır üç şeritli bir logo kullandığını vurguladı ve BLM logosunun “kafa karıştıracak kadar benzer” olduğunu savundu.

Adidas, BLM vakfının logosunu ticari marka haline getirmenin üç şeritli markanın ayırt edici özelliğini azaltacağını söyledi. “Kayıt bir hasar ve yaralanma kaynağı olacaktır” dedi.

2020’de BLM vakfı, şeffaf bir arka plan üzerinde üç yatay sarı çizgiden oluşan logosunu ticari marka haline getirmek için başvuruda bulundu.

BLM vakfı, yorum talebine hemen yanıt vermedi.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: