Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD’de iflaslar Mart’ta tırmandı, SVB Financial Group başı çekiyor

ABD’de iflaslar Mart’ta tırmandı, SVB Financial Group başı çekiyor

Silicon Valley Bank’ın ana şirketi SVB Financial Group’un iflası ve diğer 11. fasıl başvuruları tarafından harekete geçirilen ABD şirket iflasları, soğuyan bir ekonominin işareti olarak Mart ayında üç yılın en yüksek seviyesine sıçradı.

S&P Global Market Intelligence, Şubat ayındaki 58’den Mart ayında 71 ABD iflas başvurusu bildirdi ve Mart 2022’deki toplam 33’ün iki katından fazla.

ABD iflasları, Aralık ayında başlayan bir sıçramanın ardından Mart ayında daha da hızlandı.

Kaynak: S&P

S&P bir raporda, Mart ayı da dahil edildiğinde, ilk çeyrek iflas toplamının 183’e ulaştığını ve bunun son 12 yılda karşılaştırılabilir herhangi bir dönemden daha fazla olduğunu söyledi.

SVB Financial Group’un SIVBQ’su,
-2.81%
S&P, 3,3 milyar dolarlık birinci sınıf tahviller de dahil olmak üzere teminatsız iddialarla 17 Mart 11. bölüm dosyalamasının Mart ayındaki “en kayda değer” dosyalama olduğunu söyledi.

Sinclair Broadcast Group Inc.’in SBGI’si,
+%3,20
bölgesel spor birimi Diamond Sports Group LLC, bu yıl şimdiye kadar 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında aktif ve pasife sahip beş iflastan biri olan bölüm 11 kapsamında borcunu yeniden düzenleme planlarını sundu.

Bu yıl alacaklılardan iflas mahkemesine koruma talebinde bulunacak diğer büyük şirketler arasında undefined PRTYQ,
-%5,75,
Serta Simmons Bedding LLC ve tanımsız AVYAQ,
.

Tüketim-takdire dayalı sektör şu anda bu yıl şimdiye kadar en çok iflas eden sektör konumunda. Finans sektörünün dosyalamalardaki artışı, onu 14’er dosya ile sağlık sektörü ile ikinci sıradaki bir bağ haline getirdi.

Ayrıca okuyun: Bankacılık krizinden sıyrılan bankalar, ilk çeyrek güncellemelerinde mevduat akışları ve marj baskısı için hatta


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: