Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD’de ev almak için ‘en ucuz 10 şehir’

ABD’de ev almak için ‘en ucuz 10 şehir’

Mortgage oranları geçen hafta yükseldi ve muhtemelen anlaşma arayışındaki müstakbel ev alıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Uygun fiyatlı bir ev arayanlar için yeni bir rapor, ABD’deki emlak için en ucuz şehirlerden bazılarını ortaya koyuyor

Personal-finance sitesinden alınan rapor Banka faiz oranı ev satın almak için en ucuz 10 şehre baktı ve bunları medyan liste fiyatına göre sıraladı. Şirket, fiyat verilerinin Realtor.com’dan alındığını söyledi. (Realtor.com, News tarafından işletilmektedir. şirket yan kuruluşu Move Inc. ve Unsur.net, yine News Corp.’un bir yan kuruluşu olan Dow Jones’un bir birimidir.)

Bir ev satın almak için en ucuz şehir için ilk sırayı, bir evin medyan liste fiyatının sadece 149.900 $ olduğu Youngstown, Ohio alıyor. Şehir, Ohio-Pennsylvania sınırına yakın, Cleveland ve Pittsburgh’un yaklaşık ortasında.

Bankrate, “Çelik üretimi geçmişi olsa da, şehrin merkezi artık yeni teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapıyor” diye ekledi. Bankrate’e göre Youngstown’daki ortalama hane geliri 31.020 dolar.

Listenin ikinci sırasında Syracuse, NY Şehirdeki evlerin medyan liste fiyatı 217.250 dolardı.

Rapora göre, şehir sadece Syracuse Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmakla kalmıyor, aynı zamanda bir üniversite kasabası havasına da sahip, aynı zamanda doğaya da yakın – özellikle Finger Lakes bölgesi.

Syracuse’daki medyan hane geliri 40.076 dolar.

Listenin üçüncü sırasında Scranton, Pa vardı. Şehir muhtemelen bazıları için popüler durum komedisi “The Office”in anılarını çağrıştıracak ama aynı zamanda 225.000$’lık medyan liste fiyatıyla bir ev satın almak için çok hesaplı bir yer.

Bankrate, Scranton’un 20. yüzyılın başlarında “ağır kömür üreten bir kasaba” olduğunu, ancak şu anda büyük bir restorasyondan geçtiğini ve nüfusun arttığını söyledi. Artı, New York’a sadece iki saatlik bir araba yolculuğu veya üç saatlik bir otobüs yolculuğu.

Scranton’daki medyan hane geliri 54.279 dolar.

İşte listedeki ilk 10 “en ucuz şehir”in geri kalanı:

4. McAllen, Teksas.

 • Medyan liste fiyatı: 270.000$

 • Medyan hane geliri: 57.359 Dolar

5. Küçük Kaya, Ark.

 • Medyan liste fiyatı: 298.873$

 • Medyan hane geliri: 53.565 dolar

6. Jackson, Bayan.

 • Medyan liste fiyatı: 299.000$

 • Medyan hane geliri: 35.070 Dolar

7. Indianapolis, San.

 • Medyan liste fiyatı: 300.000$

 • Medyan hane geliri: 58.479 dolar

8. Wichita, Kan.

 • Medyan liste fiyatı: 304.475$

 • Medyan hane geliri: 56.293 dolar

9. Kolombiya, SC

 • Medyan liste fiyatı: 308.900$

 • Medyan hane geliri: 47.524 dolar

10. Augusta, Ga.

 • Medyan liste fiyatı: 311.575 dolar

 • Medyan hane geliri: 43.009 Dolar

Mortgage oranları yükseldikçe ev sahibi olmak daha karşılanamaz hale geldi.

Cuma günü itibariyle, 30 yıllık sabit oranlı ipotek ortalama %6,8 civarındaydı. Mortgage Haberleri Günlük. Bu, oranların birkaç hafta öncesine göre keskin bir artış. Oranlardaki artış, piyasanın ABD Merkez Bankası’nın artan enflasyonu ele almak için muhtemelen faiz oranlarını artıracağı beklentisinden kaynaklanıyor.

Ve ev fiyatlarındaki artış yavaşlamış olsa da hala yüksek. ABD’de mevcut bir evin medyan fiyatı Aralık ayı itibariyle 366.900 dolardı. Ulusal Emlakçılar Derneği.


İlginizi Çekebilir

Ilımlı bir hava istiyoruz ve dağlardan bir saat uzaklıkta ve kumsala üç saatten az mesafede yaşıyoruz — nerede emekli olmalıyız?

Eşim ve ben 57 yaşındayız ve beş yıl içinde emekli olmayı düşünüyoruz. İşte bir yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: