Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD, Rite Aid’in yasadışı opioid pazarı için ‘taşkın kapaklarını açtığını’ iddia ediyor

ABD, Rite Aid’in yasadışı opioid pazarı için ‘taşkın kapaklarını açtığını’ iddia ediyor

Eczane zinciri Rite Aid Corp., ABD’de oksikodon ve fentanil gibi ilaçlar için yüzbinlerce yasadışı reçeteyi bile bile doldurarak ülkedeki opioid krizini birkaç yıl körükledi. iddia edilen içinde şikayet Pazartesi günü Adalet Bakanlığı tarafından açıklandı.

Ayin Yardımı RAD,

yorum talebine hemen yanıt vermedi. Hisseler saatler sonra %1.2 düştü.

Hükümetin, Rite-Aid’i ve Kuzeydoğu ve Ortabatı’daki birkaç eyalet bölümünü listeleyen şikayeti, Mayıs 2014’ten Haziran 2019’a kadar Rite Aid’in bu reçeteleri herhangi bir meşru amaç olmaksızın doldurduğunu iddia etti. Reçetelerin, Rite Aid’in eczacılarının “dahili olarak gayri meşru reçeteler yazdıklarını defalarca belirledikleri” reçete yazanlardan geldiğini söyledi.

Davasına muhbirlerin yardım ettiği hükümet ayrıca, eczane zincirinin “Rite Aid eczacıları tarafından yazılan şüpheli reçete yazanlar hakkında dahili notları kasıtlı olarak silerek ve bölge müdürlerini eczacılara ‘olabilecek her şeye karşı dikkatli olmalarını’ söylemeye yönlendirerek, harekete geçmedeki başarısızlığını daha da artırdığını iddia ediyor. yazılı hale getirin.’”

Şikayette, Rite Aid’in bunu yapmakla Kontrole Tabi Maddeler Yasasını ihlal ettiği iddia ediliyor. Hükümet ayrıca, Rite Aid’in federal sağlık programlarından geri ödeme talep ettiği durumlarda Yanlış Talepler Yasasını ihlal ettiğini söyledi.

Başsavcı Yardımcısı Vanita Gupta Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Bu uygulamalar, milyonlarca opioid hapı ve diğer kontrollü maddelerin Rite Aid’in mağazalarından yasa dışı bir şekilde dışarı akmasına yol açtı” dedi.

Dava, ABD Ohio Kuzey Bölgesi Başsavcılığı ve Adalet Bakanlığı Hukuk Biriminin Ticari Davalar Şubesi tarafından ele alınıyor.

Adalet Bakanlığı, hepsi Rite Aid Eczanelerinde çalışan üç ihbarcının 2019’da özel şahısların asılsız iddialar nedeniyle ABD adına dava açmasına ve davayı hükümetin devralmasına izin veren bir dava açtığını söyledi. Ajans, ABD’nin davayı “kısmen” devraldığını söyledi.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: