Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD milletvekilleri başarısız bankalardan bağış yapıyor veya katkılarını iade ediyor

ABD milletvekilleri başarısız bankalardan bağış yapıyor veya katkılarını iade ediyor

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer ve diğer ABD milletvekilleri, Kongre üyelerinin kendilerini bu ay iflas eden finans kuruluşlarından nasıl uzaklaştırmayı amaçladıklarının bir işareti olarak, Silikon Vadisi Bankasına bağlı kampanya katkılarını bağışlıyor veya iade ediyor.

New York Demokratı Schumer, izin verilen maksimum kampanya katkısını aldı. 2021’de 5.800 Dolar Silikon Vadisi Bankası’nın SIVB’si olan Greg Becker’den,

Federal Seçim Komisyonu verilerine göre o zamanki CEO. gol de attı 2015’te 2.700 Dolar bankanın siyasi eylem komitesinden, FEC başvuruları gösteriyor.

Raporlara göre, senatör bu katkıları hayır kurumlarına verdi. CNBC Ve Tepe.

FEC verilerine göre, 2015’ten beri Silicon Valley Bank’ın PAC’si en az 27 milletvekiline kampanya katkıları sağladı ve hem Demokratlara hem de Cumhuriyetçilere bağışta bulundu. Alıcılar, Kuzey Karolina Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry’den, küçük ve orta ölçekli bankalar için Dodd-Frank kurallarının 2018’de geri alınmasına oy veren senatörler arasında yer alan Virginia’dan Demokrat Senatör Mark Warner’a kadar uzanıyor.

McHenry ayrıca New York Signature Bank SBNY’ye bağlı bağışlar aldı.
-22,87%,
bu ay da başarısız oldu. Başarısızlığından on gün önce, banka onun için bir bağış toplama etkinliğine ev sahipliği yaptı, ancak geçen hafta McHenry’nin kampanyası etkinlikten gelen bağışların hiçbirini işleme koymamaya karar verdi. Bloomberg raporu.

McHenry’nin bir temsilcisi, Unsur.net’in Silicon Valley Bank ile bağlantılı katkılar hakkında yorum talebine yanıt vermedi.

İlgili: Elizabeth Warren, bankacılık kurallarının 2018’de geri alınmasını öneriyor

Becker kişisel olarak kampanya katkıları sağladı. en az altı politikacı 2015’ten beri, Kaliforniya Demokratik Temsilcisi Ro Khanna ve aralarında Warner.

Khanna – kim devlet yardımı için bastırdı Silicon Valley Bank için – 2015’te Becker’den 1.500 $, ardından 2018’de 500 $ aldı,

Khanna’nın bir sözcüsü, Unsur.net’a kongre üyesinin katkıları Becker’a iade etmeyi planladığını söyledi.

Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi’nin en üst düzey Demokrat üyesi olan Kaliforniya Temsilcisi Maxine Waters, SVB’nin PAC’sinden 2.500 $ 2020’de ve Politico bildirildi kongre üyesi parayı iade etmeyi planladığını söyledi.

Schumer, Khanna, McHenry ve Waters’ın hamleleri, milletvekillerinin gözden düşmüş FTX kurucusu Sam Bankman-Fried tarafından yapılan kampanya katkılarını geri verdiği veya bağışladığı zamanı anımsatıyor.

Warner temsilcileri, Unsur.net’ın yorum talebine yanıt vermedi.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: