Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD hisse vadeli kontratları, tacirlerin Fed ve Yellen’ın yorumlarından kaynaklanan serpintileri yeniden değerlendirmesiyle yükseldi

ABD hisse vadeli kontratları, tacirlerin Fed ve Yellen’ın yorumlarından kaynaklanan serpintileri yeniden değerlendirmesiyle yükseldi

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Federal Rezerv’in son faiz artırımının ardından keskin bir satışın ardından Perşembe günü yükseldi.

Hisse senedi endeksi vadeli işlemleri nasıl işlem görüyor?
 • S&P 500 vadeli işlemleri ES00,
  +%0,44
  29 puan veya %0,7 artışla 3999 oldu

 • Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlemleri YM00,
  +0.17%
  162 puan veya %0,5 artışla 32240 oldu

 • Nasdaq 100 vadeli NQ00,
  +0.93%
  132 puan veya %1 artarak 12839’a yükseldi

Çarşamba günü, Dow Jones Endüstri Ortalaması DJIA,
-%1,63
530 puan veya %1,63 düşüşle 32030, S&P 500 SPX,
-%1,65
66 puan veya %1,65 düşüşle 3937’ye ve Nasdaq Composite COMP,
-1.60%
190 puan veya %1,6 düşüşle 11670 oldu.

Piyasaları yönlendiren nedir?

Hisse senedi vadeli işlemleri, yatırımcıların piyasanın bir önceki seansın sonlarında yaşanan olaylara verdiği olumsuz tepkiyi yeniden değerlendirmesiyle Perşembe günü güçlendi.

S&P 500 Çarşamba günü, Hazine Bakanı Janet Yellen’in bir Senato komitesine “tam” mevduat sigortasının bakanlığı tarafından dikkate alınmadığını veya tartışılmadığını söylemesinin tacirlerin cesaretini kırmasının ardından %1’den fazla kazancı %1,65’lik bir kayba dönüştürdü.

Hafta başında, hükümetin banka mevduatlarına toptan bir destek vermeyi düşündüğüne dair haberler, finans sektörünü sakinleştirmede ve en son borsa rallisini yönlendirmede önemli bir faktör olarak görülüyordu – bu nedenle, bu potansiyel desteğin reddedilmesi, hisse senedi boğaları ile pek iyi karşılanmadı.

Ayrıca, zarar verici duygu, Federal Rezerv politikasının gidişatına ilişkin devam eden belirsizlikti. Fed, piyasanın beklediği gibi faiz oranlarını 25 baz puan artırarak %4,75 ila %5 aralığına yükseltti, ancak Başkan Jerome Powell, yatırımcıların merkez bankasının faiz oranlarını sonunda yaklaşık %4,2’ye indireceğine dair iddialarına katılmadığını açıkça belirtti. Yılın.

Powell, “Faiz indirimleri bizim temel durumumuzda değil” dedi.

SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes’e göre Perşembe günü piyasa duyarlılığındaki iyileşme, Powell’ın haksız çıkacağına olan inancı yansıtıyor.

“Piyasa, Fed’in cesaretini kaybedip yine de vites küçülteceğine dair bahse girdiği için ABD vadeli işlemleri yükseliyor. Innes, “Fed duraklamalarının modern tarih kitabının hisse senetleri için çok yükseliş olduğunu unutmayın” dedi.

Tahvil piyasalarındaki sakin koşullar da 10 yıllık Hazine getirisi TMUBMUSD10Y ile havayı destekliyordu.
%3,469
sadece 2,6 baz puan artışla %3,471 oldu.

Buna ek olarak, Perşembe günü Asya borsaları için güçlü bir görünüm — Hang Seng HSI,
+2.34%
Hong Kong’da %2,3 arttı – hissiyatı destekliyordu.

“Bazı nispeten güçlü kazanımlar kaydedildi [in Asia]yatırımcılar, Çin ekonomisinin yeniden açılmasıyla birlikte bölgede daha güçlü koşulların olabileceği ihtimaline odaklanmayı seçiyor. Interactive Investor’ın piyasalar başkanı Richard Hunter, Tencent’in beklenenden daha iyi sonuçlarının ardından, daha geniş kurumsal sektör için kazanç umutlarını artıran bir arka rüzgar da vardı.

Perşembe günü yayınlanacak olan ABD ekonomik güncellemeleri, haftalık ilk işsizlik başvuruları raporunu ve her ikisi de Doğu saatiyle 08:30’da sona erecek olan dördüncü çeyrek ABD cari hesap numaralarını içeriyor. Şubat ayı yeni konut satışları raporu saat 10:00’da yayınlanacak.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: