Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD hisse senetleri, Silicon Valley Bank duruşması verileri sindirirken çoğunlukla düştü

ABD hisse senetleri, Silicon Valley Bank duruşması verileri sindirirken çoğunlukla düştü

ABD hisse senetleri, yatırımcıların bölgesel bankalara olan güveni yavaş yavaş geri gelirken, Federal Rezerv politikasının yönü ve durgunluk olasılığı gibi süregelen sorularla uğraşırken, Salı sabahı karışık bölgede kalıyor.

Hisse senetleri nasıl işlem görüyor
 • S&P 500 SPX,
  -%0,29
  5 puan veya %0,1 düşüşle 3.972 oldu

 • Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA,
  +%0,07
  63 puan veya %0,2 artışla 32.495 oldu

 • Nasdaq Kompozit COMP,
  -%0,86
  70 puan veya %0,6 azalarak 11.697 oldu

Pazartesi günü, Dow Jones Endüstri Ortalaması DJIA,
+%0,07
195 puan veya %0,6 artışla 32432, S&P 500 SPX,
-%0,29
7 puan veya %0,16 artışla 3978’e yükseldi ve Nasdaq Composite COMP,
-%0,86
55 puan veya %0,47 düşüşle 11769 oldu.

Piyasaları yönlendiren nedir?

Salı günü finans sektöründen önemli bir olumsuz haberin gelmediği bir gün daha hisse senedi piyasalarının bir nebze olsun nefes almasına izin veriyor.

Morgan Stanley’s MS’de model portföy oluşturma başkanı Mike Loewengart, “Bu, dengelenmekte olan bir pazar” dedi.
-%0,31
küresel yatırım ofisi. Ancak yatırımcılar, bölgesel bankalar sektörü KRE’deki kargaşanın ardından ayaklarını yeniden kazanırken,
-0.10%
son haftalarda hala açık sorular olduğunu söyledi.

Birkaç isim vermek gerekirse, ekonominin diğer bölümleri için herhangi bir yayılma etkisi olup olmayacağı, faiz oranlarının ne kadar yükseleceği, borç verme koşullarının ne kadar sıkılaşacağı ve bunun daha geniş bir etkisinin olacağı soruları var.

Loewengart bir telefon görüşmesinde, “Bilinmeyen karşısında, piyasa her zaman olumsuz yönde hata yapacaktır” dedi.

Loewengart, Salı günkü ticaret seansını şu ana kadar bildiren belirli veriler yerine, “daha fazla bulaşma veya daha katı para politikası şeklinde önümüzde yatanları sindirmeye çalışan yatırımcılarla ilgili” dedi.

Yatırımcılar, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın denetimi hakkında iki günlük Kongre tanıklığının başlangıcında, federal hükümetin üst düzey mali düzenleyicilerinden daha fazla netlik ve daha fazla güven kazanmayı umuyorlar. Parite bu ayın başlarında başarısız oldu ve bankacılık sektörünü sarstı.

Federal Rezerv Denetlemeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, Federal Deposit Insurance Corp. Başkanı Martin Gruenberg ve Hazine Müsteşarı Nellie Liang, Senato Bankacılık Komitesi huzurunda ifade verecekler.

Federal Rezerv denetçileri, bankanın faiz oranı ve likidite risklerini nasıl yönettiğine ilişkin endişeleri vurgulamak için Ekim 2021’de Silicon Valley Bank’ın finans müdürü ile bir araya geldi. Barr, milletvekillerine “Aslında risk modeli gerçekle hiçbir şekilde uyumlu değildi” dedi.

Bank of England başkanı Andrew Bailey Salı günü bir parlamento komitesinde yaptığı konuşmada, Silicon Valley Bank bankasının, iki asırlık İngiltere merkezli Barings ticaret bankasının 1995’teki izinsiz alım satım işlemlerinin ardından iflas etmesinden bu yana en hızlı şekilde çöktüğünü söyledi. İngiltere’nin bankacılık sektörü “çok güçlü bir konumda” olduğunu söyledi.

Ekonomik faaliyeti sıkıştıran bir kredi sıkışıklığıyla ilgili azalan endişeler, yine de devlet tahvili getirilerini artırmaya yardımcı oluyor. 2 yıllık Hazine getirisi TMUBMUSD10Y,
%3,564,
özellikle para politikasına duyarlı olan endeks, geçen hafta %3,6’nın altına geriledi, ancak Salı günü tekrar %4’e çıktı.

Varlık yönetimi devinin baş küresel ekonomisti Joe Davis, Amerika ve Avrupa’daki son banka endişelerinin Vanguard’ın görünümünü değiştirmediğini söyledi. Hala Federal Rezerv ve enflasyonu düşürmenin bitmemiş işi hakkında.

İş, “daha yüksek işsizlik ve daha sıkı kredi ve finansal koşullar gerektirmesi muhtemel olan, her zaman bir meydan okuma olacaktı. Davis, “Finansal koşullardaki bozulma, uzun süredir bu yılın sonunda ılımlı bir durgunluk beklentimizin bir parçası” dedi.

Federal Rezerv politikasının muhtemel gidişatı hakkında önemli bir ipucu, Şubat ayı PCE enflasyon göstergesinin yayınlanacağı Cuma günü gelecek.

Salı günkü veriler, ABD’nin gelişmiş mal ticaret dengesini içeriyor ve mallardaki açığın Şubat ayında %0,6 artarak 91,6 milyar $’a ulaştığını gösteriyor; bu ay içinde temelde aynı. Bu arada, gelişmiş perakende stokları %0,8 arttı ve gelişmiş toptan satış stokları Şubat ayında %0,2 arttı.

Salı günü S&P Case-Shiller ev fiyat endeksi, fiyatların Aralık’tan Ocak’a kadar %0.4 düştüğünü gösterdi, ancak fiyatlar hala yıldan yıla %2.5 arttı. Federal Konut Finans Kurumu’ndan alınan ayrı bir rapor, Ocak ayında ev fiyatlarında Aralık ayına göre %0,2’lik bir artış olduğunu gösterdi.

Mart ayında ABD tüketici güveni, revize edilen 103.4’ten 104.2’ye yükselerek tahminleri aştı. Şu anki mali kaygı ve stres faktörlerine rağmen, iyimser rakamlar iş piyasasının gücünü ve tüketicilerin ekonomik iyileşme umutlarını gösteriyor.

Fundstrat’ın teknik strateji başkanı Mark Newton, “çoğu yatırımcının hisse senedi endekslerinin düşmesini beklediği bir zamanda” piyasanın dirençli olduğunu gözlemledi ve tüccarların S&P 500’ün (SPX) yakında genellikle yükseliş ayına gireceğini not etmeleri gerektiğini söyledi. Nisan.

“SPX, DJIA ve NASDAQ, 3/13’ten sonraki yükseliş trendlerinin bir parçası olarak yakın vadede büyük ölçüde menzile bağlı olmaya devam ediyor. Fiyatlardaki bu yanal “ezilme” mutlaka düşüş eğilimi göstermez; Bununla birlikte, rallinin bir sonraki ayağına hızlı bir başlangıç ​​yapmak için QQQ-314 ve SPX 4040’ın üzerine geri hareket gerekli olacak,” diye ekledi Newton.

QQQ,
-1.05%
Nasdaq 100’ü temsil eden Invesco ETF’nin senedidir.

Odaktaki şirketler
 • Alibaba Grup Holding Ltd.
  BABA,
  +%12,51
  Çinli e-ticaret devinin kendi CEO’ları ve yönetim kurulları ile altı iş grubuna yeniden organize olduğunu açıklamasının ardından hisse senetleri %11 arttı. Şirketin altı işletmesi Bulut İstihbarat Grubu, Taobao Tmall Ticaret Grubu, Yerel Hizmetler Grubu, Cainiao Smart Logistics grubu, Küresel Dijital Ticaret Grubu ve Dijital Medya ve Eğlence Grubu olacak.

 • Walgreens Çizmeler İttifakı A.Ş.
  WBA,
  +%3,79
  hisseleri, daha az COVID-19 testi ve daha az aşı nedeniyle bir yıl öncesine göre daha düşük olmasına rağmen, mali ikinci çeyrek kârının beklentileri aşmasının ardından %3’ün üzerinde yükseldi. Eczane ve sağlık hizmetleri zinciri, tekrar etmeyen kalemleri çıkararak, hisse başına kazancı 1,16 $ olan FactSet mutabakatının 1,10 $ üzerinde ayarladı.

 • Walt Disney Şirketi Salı hisseleri temelde değişmedi. CEO Bob Iger bir notta, şirketin bu hafta sonunda 7.000 kişiyi işten çıkaracak bir işten çıkarma sürecine başladığını söyledi. Iger, “Bu, işimize daha etkili, koordineli ve düzenli bir yaklaşım oluşturmak için gerekli önemli maliyet tasarrufu önlemleri de dahil olmak üzere şirketin stratejik olarak yeniden düzenlenmesinin bir parçası” dedi.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: