Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD hisse senetleri, kritik Fed faiz kararı yaklaşırken ılımlı bir şekilde düştü

ABD hisse senetleri, kritik Fed faiz kararı yaklaşırken ılımlı bir şekilde düştü

ABD borsaları, tacirlerin Federal Rezerv Bankası’nın enflasyonla mücadele etmek için faiz oranını artırma veya bankacılık sektörünün istikrarına ilişkin endişeleri bastırmak için faiz oranlarını durdurma gibi zor bir seçimle karşı karşıya kalmasıyla Çarşamba günü öğle saatlerinde ılımlı bir düşüşle işlem gördü.

Borsa endeksleri nasıl işlem görüyor?
 • S&P 500 SPX,
  -0.11%
  6 puan veya %0,2 düşüşle 3.996 oldu

 • Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA,
  -%0,25
  67 puan veya %0,2 düşüşle 32.493 oldu

 • Nasdaq Bileşik COMP,
  +%0,08
  6 puan veya %0,1’den az düşüşle 11.854 oldu

Hisse senetleri, S&P 500’ün 6 Mart’tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirmesiyle Salı günü sağlam bir şekilde yükseldi.

Piyasaları yönlendiren nedir?

Dikkatler, Federal Rezerv’in Doğu saatiyle 14.00’te açıklanacak olan faiz oranı kararına odaklanmış durumda. Fed Başkanı Jerome Powell yarım saat sonra bir basın toplantısı düzenleyecek.

Vadeli işlem piyasaları, federal fon oranındaki 25 baz puanlık artışın %86 olasılıkla %4,75 ila %5 aralığında fiyatlanıyor. CME FedWatch Aracı.

Bununla birlikte, yatırımcılar merkez bankasının hala %2 hedefinin üç katında devam eden enflasyona karşı mücadeleyi sürdürme ihtiyacını nasıl yönlendireceğini ölçmeye çalışırken, bu yüksek inanç düzeyi, son haftalarda para politikası üzerindeki yoğun belirsizliği yalanlıyor. Kırılgan bir bankacılık sektörü üzerinde daha fazla faiz oranı baskısı oluşturmama arzusuyla.

Görmek: Teknisyen, borsanın Fed öncesi yükselişinin iyi bir işaret olduğunu ancak bir ‘tuzak’ riskini artırdığını söylüyor

Ebury’de piyasa stratejisi başkanı Matthew Ryan, Fed’in faiz oranında 25 baz puanlık bir artış sağlamasını beklediğini, ancak bankacılık krizinin çözülmesiyle bugünkü Fed toplantısına ilişkin beklentilerinin önemli ölçüde değiştiğini söyledi.

Ryan, e-postayla gönderdiği yorumlarında, “Makroekonomik koşullar, özellikle inatla yüksek enflasyon, güçlü bir iş piyasası ve dirençli ekonomik faaliyet verileri, yürüyüş döngüsünün devam etmesini haklı çıkarıyor” dedi.

Faiz artırımı, ABD bankacılık sistemine bir güvenoyu olacaktır. Ryan, “Fed’in Çarşamba günü faiz oranlarını değiştirmeme kararının, yatırımcıları korkutmak ve finansal istikrarsızlığı şiddetlendirmek gibi istenmeyen sonuçlara yol açabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Görmek: Fed’in “nokta grafiği” faiz oranlarının gelecekteki patikasında piyasadan sapıyor

Fed yetkilileri, enflasyonu düşürme konusundaki kararlılıklarını defalarca dile getirirken, ABD hükümeti bankacılık sisteminin güvenli ve güvenli olduğunu söyledi. “Onlardan büyük bir ayrılma [the Fed’s] Q.ai borsa analisti Jason Mountford, sıkılaştırma politikası bu iki ifadeyi birbiriyle çelişiyor” dedi.

Piyasa konumlandırması, 25 baz puanlık bir artışın zaten büyük ölçüde fiyatlandığını öne sürerken, Ekonomik Projeksiyonların Özeti’nin bir parçası olarak gelen ve FOMC’nin oranların nereye gitmesini beklediğini gösteren sözde nokta grafiği, nasıl olacağını şekillendirebilir. piyasalar tepki gösteriyor.

Fed’in tahminleri en son yayınladığı Aralık ayında, terminal faiz oranını %5 ile %5,25 arasına koydu.

Northwestern Mutual Wealth Management Company’nin baş yatırım yetkilisi Brent Schutte, Powell’ın gelecekte faiz oranlarındaki artışların potansiyel olarak duraklatılacağına dair ipuçları verebileceğini ve özellikle enflasyon beklentileri cephesinde piyasa tepkisinden bilgi toplamaya çalışacağını söyledi.

“Potansiyel olarak duraklatma hakkında bir yorum varsa [rate hikes], o enflasyon beklentileri ne oluyor, yükseliyor mu? Olsaydı, Fed’in endişeleneceğini düşünüyorum. Eğer yapmazlarsa, piyasanın aynı sayfada olduğu için biraz rahatlayacaklarını düşünüyorum” dedi.

Yine de, merkez bankalarının karşı karşıya olduğu zorluğun zorluğu, İngiltere’deki fiyat artışlarının tekrar hızlandığını ve çift hanelerde kaldığını gösteren enflasyon verileri tarafından vurgulandı. İngiltere Merkez Bankası faiz kararını Perşembe günü açıklayacak.

Odaktaki şirketler
 • GameStop Corp.
  GME,
  +%41,81
  hisseleri çarşamba günü %38.1 yükseldi, özel perakendeci üç aylık sürpriz kar ve Wall Street beklentilerinin üzerinde satış bildirdikten sonra.

 • Atletik dişli devi Nike Inc.
  NKE,
  -2.98%
  şirketin hem genç hem de yaşlı NBA sporcularının yıldız gücünden ve koşu ayakkabısı segmentindeki coşkudan yararlandığını söylemesinin ardından %2,1 düştü, ancak tüm yıl için brüt kar marjları beklentilerin alt sınırına düşecekti.

 • hisseleri 89bio Inc.
  ETNB,
  +%24,43
  şirketin alkolsüz steatohepatit (NASH) için deneysel tedavisinin bir Faz 2b klinik çalışmasında plaseboya kıyasla NASH çözünürlüğüne yol açtığını söylemesinin ardından %25,9 arttı.

 • hisseleri İlk Cumhuriyet Bankası
  FRC,
  -%3,99
  sorunlu bankanın seçeneklerini gözden geçirmesi ve krizi yönetmesi için danışmanlar tuttuğu bildirildiğine dair haberler sonrasında %4,7 kaybetti.

 • hisseleri Ollie’s Pazarlıklı Outlet Holdings Inc.
  OLLI,
  +8.99%
  Kapanış malları ve fazla stok perakendecisinin beklenenden daha iyi mali dördüncü çeyrek sonuçları bildirmesi ve iyimser bir görünüm sağlamasının ardından Çarşamba günü %8,5 arttı.

— Jamie Chisholm bu makaleye katkıda bulundu


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: