Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Credit Suisse’in merkez bankası desteğiyle yükselmesinin ardından yükseldi

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Credit Suisse’in merkez bankası desteğiyle yükselmesinin ardından yükseldi

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, İsviçre merkez bankasının Credit Suisse’i desteklemeye başlaması ve bankacılık sektöründeki gerilimleri azaltmasının ardından Perşembe günü yükseldi.

Hisse senedi endeksi vadeli işlemleri nasıl işlem görüyor?
 • S&P 500 vadeli işlemleri ES00,
  -%0,13
  3936’ya 11 puan veya %0,3 eklendi

 • Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlemleri YM00,
  -%0,23
  65 puan veya %0,2 artışla 32160 oldu

 • Nasdaq 100 vadeli NQ00,
  +0.23%
  59 puan veya %0,5 artışla 12437 oldu

Çarşamba günü, Dow Jones Endüstri Ortalaması DJIA,
-%0,87
281 puan veya %0,87 düşüşle 31875, S&P 500 SPX,
-%0,70
27 puan veya %0,7 düşüşle 3892’ye ve Nasdaq Composite COMP,
+%0,05
6 puan veya %0,05 artışla 11434 oldu.

Piyasaları yönlendiren nedir?

Avrupa bankacılık sektörü genelinde daha sakin bir ruh hali Perşembe günü hissiyatı destekliyor.

Credit Suisse CSGN hisselerinde %32’ye varan rekor bir toparlanma,
+%17,27,
Kuşatma altındaki borç verenin İsviçre merkez bankasından 54 milyar dolarlık bir likidite desteği sağlamasının ardından, finans sektöründeki son dalgalanmaların küresel ekonomiye ciddi zarar vereceği yönündeki endişeler şimdilik hafifledi.

“Şimdilik, hareket, S&P 500’ün yeniden zemin kazanmasıyla küresel piyasalarda biraz istikrar sağladı. [late Wednesday]Hargreaves Lansdown’da para ve piyasalar başkanı Susannah Streeter, “İsviçre Ulusal Bankası’nın yardıma hazır olduğu ortaya çıktığında,” dedi.

“Sinirler hala yıpranmış durumda ve bu Asya’daki ticaret sırasında açıkça görülüyor. Streeter, “Küresel bankacılık sektöründeki bir sonraki zayıflığın nerede ortaya çıkacağına dair endişeler dalgalanırken, yatırımcılar kırmızı bir denizde yüzmeye çalışıyor” dedi.

Tüccarlar ayrıca son zamanlarda bankacılık sektöründeki istikrarsızlığın merkez bankacılarının enflasyonu bastırma girişimlerini tehlikeye atacağından endişe duyuyorlar.

Bu, Avrupa Merkez Bankası’nın son para politikası kararını vereceği zaman test edilecek. ECB’nin 50 baz puanlık bir artış sağlayacağına dair beklentiler, karara sadece saatler kala havada uçuşuyor.

Piyasalar, Fed’in önümüzdeki Çarşamba günü faiz oranlarını artırıp artırmayacağı veya ne kadar artıracağı konusunda benzer şekilde kararsız hale geldi. Tahvil piyasalarında bunun neden olduğu oynaklık – ICE BofAML MOVE endeksinin 2008’deki küresel mali krizden bu yana en yüksek seviyesine yükselmesinin gösterdiği gibi – hisse senedi yatırımcıları arasında da büyük belirsizliği tetikledi.

Kaynak: Google Finans

Fundstrat’ın teknik strateji başkanı Mark Newton, bankacılık krizinin borsada “teknik hasara” neden olduğunu ve daha keskin bir ekonomik yavaşlama korkusu artarken isteğe bağlı mallar, malzemeler ve enerji sektörlerinde yeni zayıflıklar yarattığını belirtti.

Bununla birlikte, teknoloji sektöründeki göreli güç, “daha geniş pazar ortalamalarının, aksi takdirde meydana gelebilecek olandan biraz daha iyi durumda olmasının birkaç nedeninden biridir.”

“Yine de kısa vadede hisse senedi endekslerinin kanıt olmadan resmen dibe vurduğunu düşünmek zor olmaya devam ediyor. QQQ [a Nasdaq 100 ETF] 300’ün üzerinde bir kapanış ve SPX gerektirir [S&P 500] 3928’in üzerinde bir kapanış,” diye ekledi Newton.

Perşembe günü yayınlanması planlanan ABD ekonomik güncellemeleri arasında haftalık ilk işsizlik başvuruları yer alıyor; Şubat ithalat fiyat endeksi; Şubat ayı konut başlangıçları ve inşaat izinleri; ve Mart Philadelphia Fed imalat raporu. Hepsinin Doğu saatiyle 8:30’da olması gerekiyor.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: