Anasayfa / Ekonomi Haberleri / AB InBev dördüncü çeyrek net karı tahminleri aştı; temettü yükseltildi

AB InBev dördüncü çeyrek net karı tahminleri aştı; temettü yükseltildi

Anheuser-Busch InBev SA ABI,
-1.07%
Perşembe günü yaptığı açıklamada, dördüncü çeyrek net karının, hacimlerdeki düşüşe rağmen gelir artışının desteğiyle piyasa beklentilerinin üzerine çıktığını ve temettü ödemesini artırdığını söyledi.

Portföyünde Stella Artois ve Budweiser markalarını barındıran dünyanın en büyük bira üreticisi, bir önceki yılın aynı dönemindeki 1,96 milyar $’dan 2,84 milyar $ net kar bildirdi ve FactSet’ten alınan 2,20 milyar $’lık konsensüs tahmininin öncesinde ve dört analistin tahminlerine dayanmaktadır.

Gelir, FactSet’ten alınan ve 10 analistin tahminine dayanan 14,41 milyar $’lık konsensüsün üzerinde olan 14,20 milyar $’a kıyasla 14,67 milyar $ olarak geldi. Şirket tarafından sağlanan bir fikir birliğine göre, organik gelir artışı %10,2 olurken, organik hacimler sırasıyla %11 ve %2,1’lik artış beklentilerine kıyasla %0,6 düştü.

Faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi normalleştirilmiş kazanç 4,88 milyar dolardan 4,95 milyar dolara yükseldi. FactSet’ten alınan ve üç analistin tahminlerine dayanan mutabakatla normalleştirilmiş FAVÖK 4,72 milyar dolardı.

Kurul, önceki yıl 50 sentten 75 Avrupa senti (80 ABD senti) temettü ilan etti.

İleriye bakıldığında grup, Ebitda’nın %4 ila %8 arasındaki orta vadeli görünümüne uygun olarak büyümesini ve sağlıklı bir hacim ve fiyat kombinasyonuyla desteklenen gelirin Ebitda’nın üzerinde büyümesini bekliyor.

Michael Susin’e [email protected] adresinden yazın


İlginizi Çekebilir

Uber CEO’sunun maaşı geçen yıl 24 milyon dolara yükseldi

Uber Technologies Inc. İcra Kurulu Başkanı Dara Khosrowshahi’nin geçen yılki toplam tazminatı %22 artışla 24.3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: