Anasayfa / Ekonomi Haberleri / 10 kişiden 4’ü köpek maması almak için market alışverişini azaltıyor

10 kişiden 4’ü köpek maması almak için market alışverişini azaltıyor

Bir köpeğe veya kediye bakmak çok fazla çizik gerektirir. Aslında, yeni bir ankette her 10 evcil hayvan sahibinden dördü, köpeklerini beslemeye devam edebilmek için market faturalarını kestiklerini söyledi.

Rover, bir yıl boyunca köpek ve kedi harcamaları için harcama aralıklarını bulmak amacıyla ABD’de 1.500 evcil hayvan ebeveyni ile mama, veteriner bakımı, kaka torbaları, kedi kumu, oyuncaklar, ilaçlar ve daha fazlası gibi temel ihtiyaçlara ne kadar harcadıkları hakkında bir anket yaptı. Ve insanların evcil hayvanları için ödedikleri miktar, hayvanın cinsine, yaşına, hayvanın herhangi bir tıbbi sorunu olup olmadığına, ailenin nerede yaşadığına vb.

Devamını oku: Kediler ve köpekler: Hangi evcil hayvan daha iyi mali açıdan mantıklı?

Köpekler daha pahalı olma eğilimindedir çünkü genellikle kedilerden daha büyüktürler ve daha fazla yemek yerler. Ayrıca, siz uzaklaştığınızda yürümesi ve binmesi için birine ödeme yapmayı gerektirirken, sağlıklı bir kedi tatlı suya, yiyeceğe ve temiz bir çöp kutusuna erişimi olduğu sürece bir gün, hatta bir gece yalnız bırakılabilir. . (Ama önce veterinerinize danışın.)

2023’te Köpek Ebeveynliğinin Maliyeti: Köpek sahipleri, yemek ve veteriner ziyaretleri gibi yıllık temel ihtiyaçların yanı sıra yeni bir köpeği sahiplenmek için ön ödemeler ve yatılı hizmetler ve bakım gibi isteğe bağlı ekstralar için ortalama olarak ne kadar harcadıklarını söylüyor.

Rover.com

Bu raporda yer alan köpekler için yıllık temel ihtiyaçlar, bir köpek ırkının ne kadar yediğine ve köpek mamasının markasına bağlı olarak büyük ölçüde değişen (300-2.340 $) mamayı içermektedir. Sonra pire ve kene önleme (55-215 $), bu yürüyüşler için kaka torbaları (95-160 $), yıllık kontrol (70-110 $), ikramlar (60-480 $) ve oyuncaklar (30-250 $) var. yıl boyunca doggo’nuzda 610-3.555 $ arasında.

Öte yandan, bu anketteki kediler, mama için her yıl ortalama 180-870 $ arasında pençe atıyor ve ikramlar, yıllık temel ihtiyaçlar listesine dahil edilmedi. Ancak kedi kumu (yılda 55 ila 525 dolar arasında), kesinlikle köpek sahiplerinin endişelenmesine gerek olmayan bir masraftır. Ve kedi oyuncakları köpek oyuncaklarından daha ucuz olma eğilimindeyken (yıl için 5-75 dolar), bu raporda kediler için yıllık kontroller aslında biraz daha yüksek (85-130 dolar) kedicik tüm yıl.

2023’te Kedi Ebeveynliğinin Maliyeti: Kedi sahipleri, mama ve veteriner ziyaretleri gibi yıllık temel ihtiyaçların yanı sıra yeni bir kedi sahiplenmek için ön ödemeler ve tımar veya Çöp Cini gibi isteğe bağlı ekstralar için ortalama olarak ne kadar harcadıklarını söylüyor.

Rover.com

Ancak, her evcil hayvan için yıllık temel ihtiyaç toplama, bir köpek (1.135 – 5.155 ABD Doları) veya kedi (755 – 3.020 ABD Doları) evlat edinme ücretlerini, mikroçiplemeyi içerebilen ön maliyetleri içermediğinden, bu hala tam resim bile değil. evcil hayvan kısırlaştırıldı, yataklar ve çöp kutuları gibi başlangıç ​​malzemeleri satın alındı. Aslında, Rover’ın anket yaptığı insanların çoğu sonunda harcama yaptı Daha yeni tüylü arkadaşlarına, başlangıçta bütçelediklerinden daha fazla. Neredeyse dörtte üçü (%72) yeni evcil hayvanlarını eve getirmek için 1.000$’a kadar harcamayı beklerken, neredeyse üçte biri (%29) gerçek toplam maliyetin beklediklerinden daha yüksek olduğunu buldu.

Ayrıca, köpek sahipleri için her yıl 1.390-4.095 $ ve kedi sahipleri için 1.170-3.605 $ daha tutabilen evcil hayvan sigortası, bakım ücretleri ve evcil hayvan bakıcılığı gibi isteğe bağlı ekstralar da vardır. Acil veteriner ziyaretleri (köpekler için 160-1.290 dolar ve kediler için 215-1.615 dolar) başka bir beklenmedik masraf olabilir.

İnsanlar Rover’a enflasyonun fiyatları yükseltmeye devam ettiğini söyledi ve ankete katılan evcil hayvan ebeveynlerinin %81’i artan evcil hayvan mama fiyatlarının en çok onları etkilediğini söyledi. Bu, ankete katılan evcil hayvan sahiplerinin %41’inin köpeklerini beslemek için kendi market faturalarını kestiklerini söylemesine yol açtı.

İlgili: Evcil hayvan sağlık sigortası buna değer mi? İşte satın almadan önce bilmeniz gerekenler.

Bu, en son verilerle uyumludur. Amerikan Evcil Hayvan Ürünleri DerneğiGeçen yıl 87 milyon ABD hanesinin evcil hayvan sahibi olduğunu bildiren ve 2022’de evcil hayvanları için bir önceki yıla göre %11 artışla yaklaşık 137 milyar dolar harcadı. Ve burada yine evcil hayvan mamaları, geçen yıl %16,2 artışla evcil hayvan mamalarına ve ikramlarına harcanan toplam 58,1 milyar $ ile bütçeden en büyük paya sahip oldu. APPA Başkanı ve CEO’su Peter Scott yaptığı açıklamada, “Bu artışın büyük ölçüde beklenenden daha yüksek enflasyona atfedilebileceğini biliyoruz ve harcamaların benzer bir yörünge izleyip 2023’te sabit kalmasını bekliyoruz” dedi.

Yine de yılda binlerce olmasa da yüzlerce dolar kazandıran köpek ve kedilerine rağmen, birçok evcil hayvan ebeveyni kürklü bebeklerinin en iyi yatırım getirisi olduğunu söylüyor çünkü Rover’ın anketine katılanların %82’si evcil hayvanlarının onlara sahip oldukları her şeyden en fazla mutluluğu getirdiğini söylüyor. birşeye para harcamak.

Ve %42’si evcil hayvanlarından vazgeçmektense sabah kahvesinden sonsuza kadar vazgeçmeyi tercih edeceklerini söyledi.

Evcil hayvan endüstrisinin 2008 mali krizi sırasında satışlarda nasıl %5,1’lik bir büyüme kaydettiğini düşünürsek, evcil hayvanların “durgunluğa dayanıklı” olarak adlandırılmasına şaşmamalı. NASDAQ.com notlar. Evcil hayvan ürünü satışları ve hizmetleri de 2020 COVID-19 durgunluğu sırasında genel ABD ekonomisinden daha hızlı büyüdü. %4,3’e kıyasla %16,2 büyüme insanlar evde evcil hayvanlarıyla uğraşırken veya yenilerini evlat edinirken.

Arşivlerden: “Bu çılgın karmaşada birbirimize ihtiyacımız vardı.” Pandemi bir köpeği kurtarmak için iyi bir zaman mı?

Amerikan Evcil Hayvan Ürünleri Derneği de son raporunda evcil hayvan endüstrisini “güçlü ve dayanıklı” olarak nitelendirdi.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: