Anasayfa / Alışveriş / YouTube’dan ortalığı karıştıracak ‘dislike’ kararı!

YouTube’dan ortalığı karıştıracak ‘dislike’ kararı!

YouTube bugün platformdaki dislike (beğenmeme) butonu için bir açıklama yaptı. Platform, vakit zaman içerik üreticilerinin bu özellik üzerinden taarruza uğradığını belirtti. Bu nedenle, platformun yöneticileri ve geliştiricileri aldıkları bir kararla beğenmeme sayısını gizleyecek. Pekala, buton büsbütün mi kaldırılacak? İşte platformun açıklamasına nazaran bu kararın ayrıntıları…

YouTube, dislike sayısını gizledi!

YouTube’dan gelen yeni bir açıklama ile platformun kıymetli bir özelliği artık değişecek. Platformda bundan sonra beğenmeme sayısı yalnızca içerik üreticiye görünecek. Yani özel (gizli) hale getirilmiş olacak. Fakat kelam konusu buton büsbütün kaldırılmadı. Yani hâlâ beğenmediğiniz bir içeriği üreticisine şikayet edebilirsiniz.

Görüntü içerik akışı platformu YouTube, dislike hakkındaki yeni kararın kıymetli olduğunu belirtti. Zira bu kararın içerik üreticilerini tacizden daha yeterli koruyacağına inanıyorlar. Vakit zaman içerik üreticileri, ‘beğenmeme taarruzları‘ olarak isimlendirilen tacizlerle karşı karşıya kalıyor. İşte bu bilhassa kelam konusu hücum tehdidi zayıflayacak.

Bu ortada, içerik oluşturucular dislike sayılarını YouTube Studio‘da takip edecek. Ayrıyeten içerik üreticileri, YouTube Studio’da görüntülerinin performanslarıyla ilgili çeşitli tahlillere de ulaşabiliyor.

Değişiklik, YouTube platformunun bu yılın başlarında yürüttüğü bir denemenin modülü. Platformun maksadı, bu çeşit değişikliklerin beğenmeme ataklarını ve içerik oluşturucu tacizini azaltıp azaltamayacağını belirlemek. Bu ortada, nispeten daha küçük bir kitleye sahip içerik oluşturucular daha fazla bu cins akınlara maruz kalıyor.

Beğenmeme sayısındaki değişiklik, bugünden itibaren faal olacak. Değişiklik, tüm aygıtlarda ve web dahil olmak üzere YouTube platformlarında artık global olarak kullanımda.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.