Anasayfa / Alışveriş / YouTube’dan 2021 yılına canlı yayında veda: Escape2021

YouTube’dan 2021 yılına canlı yayında veda: Escape2021

YouTube, Escape2021 canlı yayın aktifliği ile 2021 yılına veda etme hazırlığında. Aslında görüntü içerik platformu, her yıl Rewind içerikleri ile yeni yıla merhaba diyor. Bu manada toplam 24 saat sürecek olan aktifliğin gelecek yıllarda YouTube Rewind yerine geçme ihtimali de konuşuluyor.

YouTube, Escape2021 ile Rewind geleneğine son mu verecek?

Her sene sonunda ortaya çıkan YouTube Rewind görüntüleri, geride bıraktığımız yılda öne çıkan trendleri ve görüntüleri özet halinde sunuyor. Bu sene ise YouTube, Escape2021 ile 24 saat sürecek canlı yayın aktifliği düzenliyor. Lakin 24 saat bir canlı yayın için epeyce uzun. YouTube bu manada bu aktifliği üçe böldü.

YouTube Escape2021 canlı yayın aktifliği ise, 16 Aralık günü gerçekleşecek. Türkiye saati ile sabah 8‘de başlayacak aktiflikten herkesin faydalanması için üç kısma ayırdı. YouTube bu hususta ayrıntılı bir açıklama yapmamış olsa da üçüncü kısım yani final kısmında izleyicileri bir sürpriz beklediğini açıkladı.

YouTube Escape2021 canlı yayın etkinliğinde Lo-Fi Girl öne çıkıyor

YouTube Escape2021 canlı yayın aktifliği için kendi kanalında Lo-Fi Girl, ya da Lo-Fi kızı isimli animasyonu kullandı. Bildiğiniz üzere Lo-Fi kızı, Kolombiyalı öğrenci Juan Pablo Machado tarafından YouTube’daki Lo-Fi Girl kanalı için oluşturulan bir animasyon karakteri. Bir internet fenomeni haline gelen Lo-Fi Kızı, bilhassa 2020 yılına damga vurdu. Lo-Fi Girl kanalı şu ana kadar 1 milyardan fazla izlenmeye ulaştı ve yaklaşık 9,7 milyon aboneye sahip.

YouTube Escape2021 canlı yayın etkinliğinde, yıla damgasını vuran içerik üreticileri, özel Dj performansları üzere aktifler planlanıyor. Bu özel aktiflikte izleyicilerin de canlı sohbetlerle aktiflikte faal bir rol olacağı açıklandı. YouTube, Escape2021 canlı yayın aktifliğine Lo-Fi Girl ile başlayacak. Tekrar aktifliğe verilen ortalarda da Lo-Fi Girl görüntüleri izleyicilere eşlik edecek.

Escape2021‘de yer alacak öbür yetenekler ortasında AyChristineGames, BTS, Doja Cat, Hydraulic Press Channel, Jelle’s Marble Runs, Harry Mack, Masked Wolf, MuselK, Samay Raina, Dan Rhodes, Mark Rober ve SeanDoesMagic yer alıyor.

YouTube şimdiye kadar Rewind görüntüleri ile yılın özetini çıkarmayı tercih ediyordu. Şu an için YouTube, Rewind geleneğinin devam edeceğini açıkladı. Fakat 16 Aralık tarihinde gerçekleşecek Escape2021 aktifliğinin başarısı bu durumu değiştirebilir.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: