Anasayfa / Alışveriş / YouTube’da abone sayısı nasıl gizlenir?

YouTube’da abone sayısı nasıl gizlenir?

İster bir programın reklamını yapıyor olun, ister öğrencilere bilgi sunuyor olan, geniş bir kitleye ulaşmanın en tesirli usullerinden biri YouTube kanalıdır. Kanal sahiplerinin ve izleyicilerinin dikkat ettiği en değerli noktalardan birisi de abone sayısı oluyor.

Pek çok YouTube kanal sahibi, kanalına daima olarak görüntü yüklemekten ve abonelerinin gün geçtikçe arttığını görmekten keyif alır; fakat kimileri, kanallarının abone sayısını gizlemeyi tercih eder. Bu yazımızda abone sayısını nasıl gizleyeceğini bilmeyenler için YouTube abonelikleri gizleme sürecini anlattık.

YouTube abone sayısı gizleme nasıl yapılır?

  • Abone sayınızı gizlemek için birinci olarak YouTube hesabınıza giriş yapanız gerekiyor.
  • Hesaba giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafının üstüne tıklayın.
  • Akabinde çıkan seçeneklerden YouTube Studio‘yu seçin. Bu seçenek sizi kanalınızın denetim paneline yönlendiriyor.
  • Çıkan sayfanın sol alt kısmında yer alan Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  • Ayarlar menüsünün sol kısmındaki şeritlerden Kanal sekmesine gelin.
  • Kanal seçeneğini seçtikten sonra üst kısımda yer alan seçeneklerden ‘Özellik uygunluğu‘ kısmına gelin. Çıkan seçeneklerden ‘Gelişmiş özellikler‘i seçin.
  • Bu kısımda ‘Abone Sayısı‘ isimli bir başlık göreceksiniz. Bu başlığın altında buluna seçenekler ortasında ‘Kanalıma abone olan kullanıcıların ismini göster‘ formunda bir seçenek yer alır. Bu seçenekteki onayı kaldırın ve kaydet seçeneğine tıklayın.
  • Bu süreçleri gerçekleştirdikten sonra YouTube abone sayınız artık öbür kullanıcılar tarafından görüntülenmeyecek.

Bir akıllı telefondan abone sayınızı gizlemek daha zordur. Cihazınızdaki uygulamadan abone sayısını gizleyemezsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey aygıtınızdan internet tarayıcısını açmaktır. Daha sonra birebir süreçleri tekrarlayabilirsiniz.

YouTube abone ayrıntılarınızı neden herkese gizlemelisiniz?

Görünür bir abone sayısına sahip olmanın kanalınıza kıymet katacağı halinde bir yaygın görünüş vardır. Az abone sayısına sahip olan pek çok içerik üreticisi, bir izleyici kitlesine sahip olmadıkları için görüntüleyenlerin ön yargıyla yaklaşacağını düşünür.

Bu epeyce geçerli bir nokta sayılıyor. Bir görüntü izlediğinizde abone sayısı fazla olan bir kanalın görüntülerinin da düzgün olduğunu düşünürsünüz. Bu durum göz önüne alındığında abone sayısını gizlemek, izleyicilerin ön yargılarını yıkmalarını da sağlıyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: