Anasayfa / Alışveriş / YouTube, yeni özelliğini kullanıcılara sundu!

YouTube, yeni özelliğini kullanıcılara sundu!

Dünyanın en büyük görüntü içerik platformlarından birisi olan YouTube, kurulduğu 2005 yılından beri daima büyüyen bir grafik çiziyor. O denli ki araştırma şirketleri 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olduğunu söylüyor.

Kullanıcılar, ilgilerine yönelik uygulamadaki birçok içerikten faydalanabiliyor. Birçok içerik üreticisi için de gelir kapısı durumunda. YouTube, kullanıcıların daha fazla içeriğe ulaşabilmeleri için yeni planlarını devreye soktu. İşte detaylar..

YouTube şahsileştirilmiş sekmesi kullanımda: Yeni Teklifler

YouTube, bu yılın başında denediği özelliği gereğince test etti ve artık kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Keşfet, Abonelikler, Anasayfa üzere sekmelerle kullanıcılar uygulamadaki görüntü içeriklere erişiyordu. YouTube, kullanıcıların daha da etkin kullanabilmeleri için uzun vakittir bir grup yenilikler peşinde koşuyordu. Platformu kullanıcılar açısından biraz daha ferdileştirme yolu arayan YouTube, Yeni Teklifler sekmesini hayata soktu.

Yeni sekmenin algoritması, kullanıcıların daha evvel izlediği içeriklere nazaran benzeri içerik bulunduran kanalları önermeye dayalı. Web sayfasının yanı sıra taşınabilir uygulamasında da bu özellik faal halde. Böylelikle kullanıcılar, ilgi alanlarına yöneli daha fazla içeriğe ulaşma fırsatı bulacak.

Yeni Teklifler sekmesi, oturum açan kullanıcılara faal olacak. Sekme; abonelikler, aramalar ve izlenenlere nazaran hal alacak. Youtube, bireylerin ilgisini çekeceği görüntülerin yanı sıra izleyeceklerinden biraz farklı olan içerikleri önererek hoş bir istikrar kurmak istediğini söylüyor.

Birçok platform aslında bu özelliği kullanıyor. TikTok, kullanıcı için önerilen görüntüler sistemi kullandı. Muvaffakiyetinde değerli hisse sahibi olan bu özellik YouTube’in da ilgisini çekti. Platformun bu sekmesi içerik üreticilerinin de beğenisini kapmış durumda. O denli ki Kanallar, içerikleriyle ilgilenen çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Sizce YouTube bu yeniliklerle hedefine ulaşır mı? Siz yeni özelliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz..


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: