Anasayfa / Alışveriş / YouTube, üst seviye yöneticisini kripto para dalına kaptırdı!

YouTube, üst seviye yöneticisini kripto para dalına kaptırdı!

YouTube cephesi, değerli bir yöneticisi ile yollarını ayırıyor. Toplumsal medya platformları ortasında çok kritik bir yere sahip olan platform, oyun departmanındaki değişiklik ile kan kaybedeceğe benziyor. YouTube Gaming‘in bir numaralı ismi Ryan Wyatt, aldığı karar ile bölüm değiştirdiğini duyurdu.

Twitter üzerinden açıklama yapan Wyatt, yeni adresini de açıkladı. Şubat ayında yer değişikliğini gerçekleştirecek olan başarılı isim, bundan bu türlü kripto para piyasasına çalışacak.

YouTube yöneticisi, şirketten ayrılıyor

2014 yılında Major League Gaming‘den Google’a geçen Ryan Wyatt, giriş yaptığı periyottan bu yana global oyun departmanının en yetkili ismi oldu. Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile ayrılığı doğrulayan yönetici, yeni adresini de birinci sefer açıkladı. Kripto para dalının kıymetli firmalarından olan Polygon Studios, bundan bu türlü Ryan Wyatt‘ın yeni merkezi olacak. CEO olarak atanan başarılı isim, geliştirici ekosisteminin yaratılmasında direkt rol oynamak istiyor.

Şubat ayı itibariyle yeni şirketinde işe başlayacak olan Ryan Wyatt, Google‘a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Başarılı isim, Web3 ve Blockchain sanayilerine giriş yapacağı için sabırsızlandığını belirtti. Yeni vazifesini ayrıntılandıran Wyatt şunları ekledi:

Oyun, cümbüş, moda, haber, spor ve daha pek çok alanda Polygon Studios tertibine liderlik edeceğim. Polygon ekosistemindeki geliştiriciler ve yaratıcılar ile çalışmaktan heyecan duyuyorum ve şu anki seyahatim hakkında daha fazlasını paylaşacağım.

Ayrılığın akabinde Google cephesi, Ryan Wyatt’ın yerine kimin geçeceğini şimdi açıklamadı. Sorulara karşılık veren basın sözcüsü, hizmetlerinden ötürü Wyatt‘e teşekkür ederken, yeni CEO‘nun kim olacağı konusunda isim vermekten çekindi. Şirket içi pek çok başkan yetiştirdiklerini belirten sözcü, yakın vakitte resmi açıklamanın yapılabileceğini aktardı.

YouTube Gaming cephesini etkileyen gelişmenin, işleri aksatmayacağı düşünülüyor. Hali hazırda Şubat ayına kadar vakti olan Ryan Wyatt’ın operasyonları devretmeye hazırlandığı öğrenildi. Bakalım bu ayrılığın tesirleri, YouTube cephesinde tam olarak ne kadar hissedilecek, bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? YouTube Gaming‘in bir sonraki işvereni sizce kim olmalı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.