Anasayfa / Alışveriş / YouTube, TikTok karşısında güç kazanmaya devam ediyor!

YouTube, TikTok karşısında güç kazanmaya devam ediyor!

Ünlü toplumsal medya platformları ve görüntü akış siteleri birbirinden yeni özellikler edinmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere birinci olarak Snapchat ile hayatımıza giren kaybolan paylaşımlar, Instagram’da Kıssalar olarak hayat bulmuştu. Daha sonrasında YouTube tarafından platforma entegre edilen bu özelliği, son olarak TikTok cephesine rakip olmak için getirilen Shorts takip etmişti.

YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki, yayınladığı yıllık mektupta, Shorts ile ilgili sayıları paylaştı. Wojcicki, Shorts görüntüsü çeken ve paylaşan kullanıcılar için toplamda 100 milyon doları aşan bir fon ayırdıklarının da altını çizdi.

YouTube Shorts, toplam 5 trilyondan fazla izlendi

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, geçtiğimiz Salı günü yayınladığı yıllık mektubuyla şirketin 2021 yılını nasıl geçirdiğini anlattı. Wojcicki, YouTube Shorts’un 2020 yılının sonlarında piyasaya sürüldüğünden beri toplamda 5 trilyondan fazla izlenme aldığını belirtti.

Wojcicki, düzenleme ve içerik kontrolü üzere mevzulara değinen geniş kapsamlı mektubunda, YouTube Shorts Fonu için toplamda 100 milyon dolarlık bir ödeme yaptığını ve bu fonun yüzde 40’ının takipçisi epeyce az olan içerik oluşturuculara yapıldığını belirtti. YouTube CEO’su, yeni devirde de bu tip yeni içerik sağlayıcılara hem maddi hem de manevi dayanak verileceğinin altını çizdi.

Yaptığı açıklamada içerik denetleme konusundaki yeniliklere de değinen Wojicki, YouTube’un içerik kurallarını çiğnediği için kaldırdığı görüntüleri ne sıklıkta izlediğini ve görüntülerin kaldırılma etabına nasıl geldiğini paylaşacakları açıkladı. YouTube CEO’suna nazaran an prestijiyle YouTube’a yüklenen her 1000 görüntüden 5’i topluluk kurallarını ihlal ettiği için içerik denetleyen takım tarafından yayından kaldırılıyor.

Pekala sizler YouTube Shorts hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Shorts, yeni periyotta TikTok’un yerini alabilecek kadar güçlü mü? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: