Anasayfa / Alışveriş / YouTube Kids’in görüntü çeşitliliği yeni bilhassa artıyor!

YouTube Kids’in görüntü çeşitliliği yeni bilhassa artıyor!

YouTube Kids, 2015 yılında Google‘ın yan kuruluşu olarak YouTube tarafından geliştirildi. Platform, isminden da anlaşılacağı üzere yalnızca çocuklar için tasarlandı. Ülkemizde geçen sene etkin olan uygulama, çocukların daha inançlı bir ortamda görüntü izlemesini sağlıyor.

Lakin bu durum çocukların yalnızca belirli görüntülere erişimini sağlıyor ve bu yüzden görüntü çeşitliliği sonlu kalıyor. Sorunun tahlili için klasik YouTube’da olan ve ebeveynlerin çocuklarına izletmek istedikleri görüntüleri YouTube Kids‘e göndermek için yeni bir özellik test ediyor. Test etabındaki özellik nedir ve nasıl kullanılır? Daima birlikte göz atalım.

YouTube Kids ‘e görüntü paylaşma özelliği

Toplumsal medya platformlarından sevdiklerimize görüntü paylaşmak günümüzde epeyce yaygın. YouTube da görüntü izleme ve paylaşma uygulamalarından biri olduğu için bu alanda epey sık kullanılıyor. Yan kuruluş olan YouTube Kids‘de ise çocukların her görüntüye erişim sağlama müsaadesi yok. Şimdi test evresinde olan yeni özellik ise ebeveynlerin klasik YouTube’dan izlemek istedikleri görüntüyü çocuklarının hesabına göndermelerini sağlıyor.

Özelliği kullanmak için öncelikle YouTube Kids hesabını kullanan çocuğun ebeveynleri kendi YouTube hesabını Google hesabına bağlaması gerekiyor. Görüntü paylaşırken nerede paylaşmak istediğine dair seçenekler çıkıyor, bu seçeneklere yeni özellik olarak YouTube Kids de eklendi. Yeni seçeneği seçtikten sonra göndermek istedikleri çocuğun hesabının profili çıkıyor ve görüntü paylaşımı buradan yapılıyor.

Yeni özellik sayesinde, çocuklar daha çeşitli ve ebeveyn idaresindeki görüntüleri izleyebilecekler. Kullanıma açıldıktan sonra, yalnızca görüntünün değil bir YouTube kanalının da gönderilebilecek olması iddia ediliyor. Bu özellik şimdilik yalnızca Android Beta Programı‘nda test basamağında. Kullanıma tam olarak ne vakit açılacağı ise şimdi meçhul.

Siz YouTube Kids ‘in şimdi test evresinde olan bu özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: