Anasayfa / Alışveriş / YouTube, iPhone kullanıcılarını ‘kandırdı’: O özellik gelmeyecek!

YouTube, iPhone kullanıcılarını ‘kandırdı’: O özellik gelmeyecek!

Uygulamaların yeni özellikleri çoklukla iOS ve iPadOS için sunuluyor olsa da, YouTube için birebir durum geçerli değil üzere görünüyor. Android kullanıcılarına Fotoğraf İçinde Fotoğraf (PiP) özelliğini yayınlayan YouTube, iPhone için çok yavaş davranıyor.

iOS YouTube uygulaması için uzun vakittir beklenen PiP özelliği, TeamYouTube isimli Twitter hesabı tarafından ayrıntılandırıldı. Hesabın açıklamasına nazaran YouTube Premium aboneleri bile artık Fotoğraf İçinde Fotoğraf özelliğini test etme hakkına sahip değil.

YouTube, iPhone kullanıcılarına PiP özelliğini vermiyor

Apple birinci olarak iOS 14’te Fotoğraf içinde Fotoğraf modunu kullanıma sundu, lakin YouTube uygulaması şimdi bu özelliğe kavuşmuş değil. PiP dayanağı kağıt üzerinde bir yıldan fazla müddettir mevcut olsa da, geçen haftaya kadar yalnızca Premium abonelerle sonluydu.

https://twitter.com/TeamYouTube/status/1513559862134902786

Birkaç gün evvel YouTube TV’nin Twitter hesabı, PiP’in “tüm iOS 15+ cihazlarda” kullanıma sunulacağını doğruladı. Hesap, PiP dayanağının Premium abonelerine özel olup olmadığı belirtmemişti.

Ancak birkaç saat sonra TeamYouTube’dan gelen düzeltmede, özelliğin aslında YouTube uygulamasına değil, ayda 65 dolar olan YouTube TV için olduğu söz edildi. YouTube TV’nin Türkiye’de sunulmadığını da belirtelim.

Yakın vakte kadar iOS ve iPadOS’deki YouTube Premium aboneleri, deneysel özelliğin kesimi olarak PiP’e erişebiliyordu, lakin deneysel testler sessiz sedasız sona erdi. TeamYoutube hesabının belirttiği üzere özellik hala Android’deki YouTube Premium aboneleriyle sonlu, bu nedenle iOS’a gelse bile tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olması pek muhtemel görünmüyor.

YouTube’taki PiP takviyesinin önümüzdeki haftalarda iOS’a verileceğini umuyoruz, fakat tekrar de Android kullanıcıları daha avantajlı üzere görünüyor.

iOS’taki öteki uygulamalar için Fotoğraf içinde Resim’i açmak isterseniz Ayarlar > Genel > Fotoğraf içinde Resim’e gitmelisiniz.

Pekala ya siz YouTube PiP özelliğinin iPhone için sunulmaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yahut SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: