Anasayfa / Alışveriş / YouTube, Akıllı İndirmeler özelliğini test ediyor!

YouTube, Akıllı İndirmeler özelliğini test ediyor!

YouTube Müzik kullanıcısıysanız Akıllı İndirmeler özelliği hakkında bir fikriniz vardır. Bu seçenek, dışarıdayken taşınabilir bilgiyi korumak için Wi-Fi‘ye bağlandığında müzik indirmenizi sağlıyor. YouTube uygulamasındaki Akıllı İndirmeler, önerilen görüntüler için bir algoritmaya dayalı olarak her hafta birtakım görüntüleri otomatik olarak indiriyor.

9to5Google’ın bildirdiği üzere, Avrupa’daki kimi YouTube kullanıcıları Android akıllı telefonlarında yeni Akıllı İndirmeler özelliğini denemek için bir ikaz aldı. Kaydolduğunuzda, bir Wi-Fi ağına her bağlanışınızda YouTube uygulaması her hafta 20 görüntüden oluşan bir liste indiriyor.

YouTube, Akıllı İndirmeler özelliğinde algoritma kullanıyor

İndirilen görüntüler, izleme geçmişinizi ve platformda izlediğiniz içerik çeşitlerini tahlil ederek bir algoritma yardımıyla sizin için seçiliyor. Bu içerikler, uygulamada manuel olarak indirdiğiniz öbür görüntülerle birlikte çevrimdışı oynatma listenize ekleniyor.

Fotoğraf: XDA Developers
Fotoğraf: XDA Developers

Bu özellik, sonlu taşınabilir dataya sahip olanlar ve işe giderken görüntü izlemek isteyenler için âlâ oldu. Özelliğin hakkındaki ekran imgesi, kullanıcıların rastgele bir indirme yapılmadan evvel bilgilendirileceğini açıklıyor. Böylelikle yer açmak için ilgili sürecin gerçekleştirebileceğini de ekliyor. Bu seçenek şu anlık yalnızca Android’in en son sürümü Android 12 üzerinde takviye aldı.

Akıllı İndirmeler şu anda sadece muhakkak bir küme tarafından ve belli bölgelerde kullanıma açıldı. Birebir vakitte YouTube Premium üyeleri tarafından fayda sağlanabiliyor. Kullanıcılar, 14 Şubat‘a kadar bu özelliği denemek için kaydolabiliyor. Seçilen bireylerden birisiyseniz, YouTube uygulamasını açtığınızda karşınıza bir afiş çıkıyor.

Sizler YouTube için Akıllı İndirmeler özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: