Anasayfa / Alışveriş / Yenilenen Microsoft Store, Windows 10’a geliyor!

Yenilenen Microsoft Store, Windows 10’a geliyor!

Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için Windows 11 işletim sisteminin yeni Microsoft Store uygulamasını sunmaya hazırlanıyor. Şirket yenilenen uygulama mağazasını, yakında çıkacak Windows 10 Kasım 2021 güncellemesinin son sürümüyle kullanıma açıyor. Bunun yanı sıra mağaza şu anda test kullanıcıları için kullanımda.

Microsoft tarafından güncellenen mağaza Windows 11‘de bulunanla birebir özellikleri taşıyor. Bu noktada daha çağdaş bir tasarım, win32 uygulamalarına daha fazla erişim ve yakın vakitte Microsoft Store bünyesine eklenmiş uygulamaları kapsıyor. Yenilenen mağaza Epic Store platformuna emsal halde üçüncü taraf uygulamaların listelenmesini de içeriyor.

Microsoft Store artık üçüncü taraf uygulamaları destekliyor

Yenilenen mağazasıyla Microsoft, uygulamalara yaklaşımını değiştirdi. Bu noktada Discord, Zoom, VLC, TeamViewer ve Visual Studio Code üzere birtakım uygulama mağaza bünyesine eklendi. Bundan sonra rastgele bir tarayıcı da mağaza içerisinde yer alabiliyor. Böylelikle Yandex ve Opera da kullanılabilir hale geldi.

Windows 10 işletim sisteminde yenilenen Microsoft Store‘u deneyimlemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey var. O da Sürüm Önizleme Insider programına iştirak sağlamanız gerekiyor. Yeni mağaza güncellemesinin önümüzdeki haftalarda tüm Windows 10 kullanıcıları için açılması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Sizler yenilenen Microsoft Store tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: