Anasayfa / Alışveriş / Windows 11, Microsoft’u hayal kırıklığına uğrattı!

Windows 11, Microsoft’u hayal kırıklığına uğrattı!

Microsoft, Windows 11’i geçtiğimiz yıl kullanıma sundu. Birinci etapta kullanıcı tecrübesini düşüren yanılgılarla çıksa da son vakitlerde yayınlanan yeni güncellemelerle kelam konusu problemlerden kurtuldu ve kaliteli bir Windows tecrübesi sunmaya başladı. Lakin son raporlara nazaran birebir durum kullanım oranlarında geçerli değil. Çünkü AdDuplex‘e nazaran Windows 11, bu noktada Microsoft’u hayal kırıklığına uğrattı.

Windows 11 sürümüne geçiş suratları azaldı

Aylık yayınladığı raporlarla Windows sürümlerinin kullanım oranlarını gözler önüne seren AdDuplex, kısa müddet evvel Mart 2022 datalarını paylaştı. Rapora nazaran geçtiğimiz ay Windows 11’in bilakis Windows 10’un kullanım oranlarında önemli bir artış yaşandı.

Mart 2022 itibariyle kullanıcıların en çok tercih ettiği sürüm Windows 10 21H2 oldu. Şubat ayında yüzde 21‘le en tanınan ikinci Windows sürümü olan 21H2, geçtiğimiz ay önemli bir atılım gerçekleştirerek yüzde 7,5 oranında arttı ve tepeye yerleşti. Şubat ayının birincisi Windows 10 21H1 ise yüzde 1‘lik düşüş yaşadı ve yerini 21H2’ye kaptırdı.

Mart ayında Windows 11 kullanım oranları Microsoft’u pek mutlu etmedi. Çünkü şubat ayında yüzde 3,2 artarak yüzde 19,3 düzeyine çıkan yeni sürüm, geçtiğimiz ay yalnızca yüzde 0,1 oranında artış gösterdi. Birebir vakitte bu dataların AdDuplex SDK v.2 ve üstünü kullanan 5 bin Windows Store uygulamasından toplandığını da belirtelim.

Windows 11 sistem ihtiyaçları

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) yahut daha süratli, 2 yahut daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM: 4 gigabayt (GB)
Depolama: 64 GB yahut daha büyük depolama cihazıNot: Daha fazla ayrıntıyı aşağıdaki “Windows 11 işletim sistemini aktüel tutmak için depolama alanı hakkında daha fazla bilgi” kısmında bulabilirsiniz.
Sistem üretici yazılımı: UEFI, İnançlı Önyükleme özellikli
TPM: Muteber Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı: WDDM 2.0 şoförüyle DirectX 12 yahut üzeri ile uyumlu
Ekran: Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet ilişkisi ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home sürümünde, birinci kullanımda aygıt kurulumunu tamamlamak için internet teması ve bir Microsoft hesabı gerekir. Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve kimi özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet irtibatı gerekir.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: