Anasayfa / Alışveriş / Windows 10’un yeni güncellemesi yayında! İşte ayrıntılar

Windows 10’un yeni güncellemesi yayında! İşte ayrıntılar

Teknoloji devi Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için yeni bir güncelleme yayınladı. Yapı numarası 19044.1499 olan yeni güncellemenin güncelleme kodu KB5009596 olup, Windows 10 21H2 sürümünü kapsıyor. Microsoft resmi dayanak sayfasında güncellemeyle birlikte yaptığı değişiklikleri, düzeltmeleri ve yenilikleri paylaştı.

Microsoft’un açıklamasına nazaran, Windows 10’un yeni sürümü yüklü olarak kusur düzeltmesi içeriyor. Düzeltilen büyük meseleler ortasında; 2004 yahut sonraki sürümlerde USB kullanarak yazıcıdan çıktı alırken apansız durması yahut yanlış çıktı vermesine yol açan bir kusur yer alıyor. Ayrıyeten Windows’un çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunun de düzeldiği belirtiliyor.

Windows 10 KB5009596, Insiders kullanıcılarına geldi

Microsoft, güncellemeye ‘Sürüm Önizlemesi’ kanalı üzerinden Windows Insider Programına kayıt olanların erişebileceğini belirtti. Sizler de Insiders üyesiyseniz, Ayarlar > Aktüelleştirme ve Güvenlik kısmından Güncellemeleri Denetle butonuna basarak yeni sürümü edinebilirsiniz.

İşte güncelleme notları:

  • Microsoft, Microsoft UI Otomasyonunda Microsoft Outlook’un çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzeltti.
  • Microsoft, Süratli Başlangıç’ı aktifleştirdiğinizde Linux için Windows Alt Sistemi 2 (WSL2) mahallî ana bilgisayar geçişinin başlamasını engelleyen bir sorunu düzeltti.
  • CLSID_InternetExplorer içindeki bir sorun düzeldi.
  • Microsoft, Internet Explorer 11’e, kullanıcıları yakında kullanımdan kaldırılacağı konusunda bilgilendiren bir anımsatıcı ekledi.
  • Pen Haptics API’sini kullandığınızda Windows’un çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun tahlile kavuştu.
  • Windows 10 sürüm 2004 yahut sonraki sürümlerde USB kullanarak yazdırdığınızda, yazdırmayı durduran yahut yanlış çıktı yazdıran bir sorun düzeldi.
  • Microsoft, vpnike.dll ve rasmans.dll içindeki bir kilitlenmeyi düzeltti.
  • Surround seslerin Microsoft Edge’de oynatılmasını engelleyen bir sorun düzeldi.
  • Microsoft, Windows’un çalışmayı durdurmasına neden olan ve “IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL” yanlışını oluşturan bir sorunu düzeltti.

Güncellemeyle yapılan tüm düzeltmelerin listesine Windows 10 KB5009596 sayfasından erişebilirsiniz.

Hangi Windows 10 sürümünü çalıştırdığınızı denetim etmek ve görmek için Misyon Çubuğundaki Windows arama kutusuna “winver” yazmanız kâfi. Sürüm 21H2 olarak görünüyorsa, her şey yolunda demektir.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: