Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp’tan Windows 11’ler için yeni emoji özelliği!

WhatsApp’tan Windows 11’ler için yeni emoji özelliği!

Dünyanın en çok tercih edilen iletileşme uygulamalarından birisi olan WhatsApp, kullanıcılarının tecrübelerini arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Kolay kullanımı gaye belirleyen platform, bu doğrultuda bir dizi araştırma içerisinde. Şu anda uygulamanın Windows sürümü üzerine ağırlaşan şirket, Windows 11 için yeni bir özelliği getirmek istiyor.

WhatsApp, “hızlandırılmış emoji ekleme” özelliğini test ediyor

Şirket, platformun masaüstü versiyonunun kullanımını hızlandırmak ismine çalışmalarını sürdürüyor. İletileşme sırasında birçok kişi, emojileri sık sık kullanıyor. Web sürümünde ise emojilerin kullanımı mobilde olduğu kadar süratli değil. Şirket, Windows 11 ve 10 sürümlerinin Beta programına kayıtlı bireylerle “hızlandırılmış emoji ekleme” özelliğini test etmeye başladı.

Web sürümüne gelen son güncelleme ile emoji kısayolları kullanıma sunuldu. Şimdi daha yeni test programına başlayan özelliğin kısa mühlet içerisinde global sürümlere de gelmesi bekleniyor. Hızlandırılmış emoji ekleme özelliği, Windows’un 2.2206.1.0 sürümünde mevcut durumda.

Hızlandırılmış emoji ekleme nasıl kullanılır?

Bu özelliğin kullanabilmek için “iki nokta üst üste” ( : ) işaretinden sonra ilgili emojiyi yazmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse gülme emojilerinden birisini kullanmak için “:” işaretinden sonra gülmek yazdığınızda ilgili emojilerden birisini kısa ve kolay bir biçimde seçebilirsiniz.

Özellik, şu anda beta kullanıcıları ile test ediliyor. Birinci gelen yorumların olumlu olduğu belirtiliyor. Windows 11 ve 10 sürümlerinde kullanıma sunulacak özelliğin ne vakit küresel sürüme geleceği ise şimdiden merak konusu.

Siz bu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Steam Deck elde taşınabilir oyun konsolu piyasasının başkanı olabilecek mi? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: