Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp’tan ezkaza ses kaydı atanlar için yeni özellik geldi!

WhatsApp’tan ezkaza ses kaydı atanlar için yeni özellik geldi!

Dünyanın en ünlü iletileşme uygulamalarından olan WhatsApp, hiç olmadığı kadar ağır günler geçiriyor. Birbiri gerisine yayınlanan beta güncellemeleriyle birçok yeni özelliği test eden Meta, bu özelliklerden birkaçını sonuncu sürümlerde de kullanıcılara sunmuştu.

Son olarak WhatsApp, artık kullanıcıların kaydettiği sesli bildirileri, göndermeden evvel dinleyebilmesine imkan sağlıyor.

Yanılgılı yahut sessiz giden kayıtlar tarihe karışıyor

WhatsApp, bu ayın başından beri ses kayıtları ilgili yenilikler yapmaya devam ediyor. Son olarak ay başında gönderilerin ses dalgaları halinde görülebilmesini, bu sayede kayıtların ses düzeyinin test edilmesini sağlayan Meta, değişik bir bilhassa daha karşımıza çıktı. Resmi WhatsApp hesabı tarafından yapılan açıklamaya nazaran artık gönderilerinizi karşı tarafa iletmeden de dinleyebileceksiniz.

Fotoğraf: WABetaInfo

Her ne kadar ses dalgaları kaydınızın ses düzeyini görmenizi sağlasa da, kaydın kalitesi hakkında fikir almanıza sebep olmuyordu. Bu sayede şayet gönderdiğiniz ses kaydına farklı bir gürültü yahut duyulmamasını istediğiniz bir şey karıştıysa, kaydı dinledikten sonra anında silip tekrar bir öbür bir ses kaydı oluşturabiliyorsunuz.

WhatsApp yeni özelliği, ‘Onlar kusur değil, yalnızca prova!’ halinde duyurdu ve yeni özelliğin hem Android hem de iOS platformuna gelen güncellemeyle sağlanacağını resmen belirtti. Şu an için toplumsal medya hesaplarında bu özelliğe kavuştuğunu belirten kullanıcılar olsa da WhatsApp tarafından resmi çıkış tarihi hakkında bir açıklama yapılmadı.

Pekala sizler WhatsApp’ın bu yeni özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: