Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp’ın ‘Topluluklar’ özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı!

WhatsApp’ın ‘Topluluklar’ özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı!

Geçtiğimiz ay WhatsApp geliştiricilerinin ‘Topluluklar‘ ismini taşıyan bir özellik üzerinde çalıştığını duyurmuştuk. Bu yeni özelliği birinci olarak XDA Developers, beta v2.21.21.6 sürümünün kodları ortasında keşfetti. Haberde, bu yeni kodların küme sohbetlerinden farklı olacağı aktarıldı. Bu farklar ortasında, toplulukların yöneticilerinin bireyleri davet etmesi bulunuyor.

Lakin topluluk özelliği hakkında çok fazla bilgiye sahip değildik. Bugün kelam konusu bilhassa ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte ayrıntıları…

‘WhatsApp Topluluklar’ özelliği ne vakit çıkacak?

WABetaInfo‘nun haberine nazaran, topluluklar şimdi geliştirilme basamağında ve beta test kullanıcıları için mevcut değil. WhatsApp beta‘da (Android ve iOS) gelecekteki bir güncellemede kullanıcılara sunulacak. Topluluk sayesinde küme yöneticileri, kümeleri kolayla gruplayabilecek. Yani yöneticiler daha fazla denetime sahip olacak.

Ekran imgelerinde gördüğümüz üzere, beşerler WhatsApp üzerinden Topluluk sohbeti oluşturabilecekler. Yani küme sohbetleri üzere aslında. Yeniden uçtan uca şifreleme ile bildiriler muhafaza altında olacak. Lakin elbette kümelerden farkları var.

Bununla birlikte, toplulukların simgesi farklı bir dizaynda. Küme sohbetlerinden farklı olarak, toplulukların simgesi yuvarlak kenarlı bir kare halinde. Platform, bu özellik üzerinde çalışırken simge dizaynını ezkaza etkinleştirdi. Kısa müddet sonra çabucak kaldırdı. Fakat bu süreçte birkaç kullanıcı kelam konusu manzaraları Twitter üzerinden paylaştı.

Bunun yanı sıra, yöneticiler bu küme sohbetinde bildiri gönderebilir ve toplulukla ilgili birtakım kümeleri gruplayabilir. Pekala, bu ne manaya geliyor? Örneğin, bir kursu bir topluluk olarak kabul edin. Tüm öğretim sınıfları bu topluluğa dahil olan kümelerdir. Topluluk, topluluğa dahil olan tüm kümeleri daha yeterli yönetmek için yöneticilere kimi araçlar sunuyor. Fakat bu araçları şimdi bilmiyoruz.

WhatsApp Topluluklar, davet özelliğiyle gelecek. Yöneticiler, öbür şahısları topluluğa katılmaya davet edecek. Kullanıcılar manuel yahut yöneticinin göndereceği “Topluluk Davet Teması” ile katılabilecek. Bunun dışında, bir topluluğa katıldığınızda topluluğun tüm kümelerine ileti gönderme imkanınız çabucak olmayacak.

Son olarak, yeni özelliğin ne vakit çıkacağı hakkında şimdi bir bilgi yok. Yeni bir gelişme ortaya çıktığında sizinle paylaşacağız. Sizin bu yeni bilhassa ilgili görüşünüz ne istikamette? Yorumlarınızı bekliyoruz…


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: