Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp Web’in bir eksik özelliği daha tamamlanıyor!

WhatsApp Web’in bir eksik özelliği daha tamamlanıyor!

WhatsApp pek çok yararlı özelliğe sahip olsa da özelliklerini platformlar ortasında dengelemek konusunda pek yeterli değil. Bir platformdaki özellik, başka platforma çok daha sonradan eklenebiliyor. Son yıllarda en az taşınabilir uygulama kadar kullanılan WhatsApp Web, yavaş yavaş taşınabilir uygulamayı aratmayacak özellikler getiriyor. Beklenen özelliklerden biri daha dağıtılmaya başlandı.

WhatsApp Web üzerinden zımnilik ayarları değiştirilebilecek

WhatsApp her ne kadar uçtan uca şifrelemeyi yıllardır kullansa da son bir yılda saklılık konusundaki itimadını oldukça kırdı. Tahminen de bu sebeptendir ki yakında WhatsApp Web ya da masaüstü uygulamasını kullanan herkesin saklılık seçeneklerini telefona muhtaçlık duymadan değiştirmesi mümkün olacak. Özellik şu anda beta basamağında ve beta gönüllüleri tarafından kullanılabiliyor. Bu süreç sona erdikten sonra herkesin kapalılık seçeneklerini bilgisayar üzerinden değiştirebilmesi bekleniyor.

Özellik bu halde görünüyor

Şayet bu özelliği masaüstü uygulamasında göremiyorsanız öncelikle beta programına katılmalısınız. Bu programda WhatsApp’a gelecek özelliklerin kimilerini erkenden deneme talihiniz olacak. Özelliğin ne vakit herkese açık hale geleceği bilinmese de fazla sürmemesini umuyoruz. Bu kolay fakat kıymetli özellik, beta’nın 2.2146.5 sürümünde mevcuttur.

WhatsApp Web ve masaüstü uygulaması daha çok kıymet kazandı

Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp’ın masaüstü platformlarındaki sürümü pek önemsenmiyordu. Sırf temel fonksiyonları kullanabiliyor ve bununla yetinmek zorunda kalıyordunuz. Son bir yılda bunun değiştiğini söyleyebiliriz. Çünkü artık WhatsApp’ın masaüstü uygulamalarına da pek fazla özellik geldi. Sesli ve imajlı görüşmeler, çıkartmalar ve ses kayıtları buna dahil.

Hatta ilerleyen aylarda WhatsApp’ın masaüstü uygulamasının, telefon bağlı olmadan da kullanılabilir olacağı söyleniyor. Şayet bu doğruysa masaüstünde daha rahat bir WhatsApp tecrübesi yaşamak mümkün olacak.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: