Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp Web’e uzun müddettir beklenen özellik sonunda geldi!

WhatsApp Web’e uzun müddettir beklenen özellik sonunda geldi!

WhatsApp, neredeyse her farklı platform için hayli yenilikli bir ayı geride bıraktı. Son olarak Web uygulaması için zımnilik ayarlarını sunan ünlü iletileşme platformu, artık de Web kullanıcıları için çıkartma oluşturma özelliğini devreye soktu. İşte bilmeniz gerekenler…

WhatsApp Web‘de çıkartma oluşturmak epey kolay

Bildiğiniz üzere WhatsApp, uzunca bir müddettir Android, iOS, Web ve Masaüstü uygulamalarındaki farklı özelliklerin bir öbür platformda da yer almasını hedefliyor.

Bu ay içerisinde birbiri gerisine yayınlanan beta sürümleriyle her platforma birçok yeni özellik eklendi. Son olarak WhatsApp, iletileşme uygulamasını Web üzerinden kullananlar için çıkartma oluşturma özelliğini devreye soktu. Web üzerinden çıkartma oluşturmak ise hayli kolay. Adım adım bu özelliği nasıl kullanabileceğinize değinelim.

Öncelikle sohbet ekranın sol altında yer alan gülücük butonuna tıklıyoruz ve çabucak iki yanındaki çıkartma logosuna basıyoruz. Bu basamakta üstte karşınıza Oluştur butonu çıkacak. Sonra da bu butona tıklıyoruz.

Bu kademede bilgisayarınızdan çıkartma oluşturmak istediğiniz görseli seçerek Tamam butonuna tıklıyoruz. Karşımıza çıkartma oluşturmak istediğimiz görsel gelecek. Üstteki butonlar aracılığı ile çıkartmaya yazı ve çizim ekleyebilir, ve en sağdaki buton aracılığı ile karşıt çevirebilirsiniz

Şayet çıkartmanızın belirli bir kısmını almak istiyorsanız makas butonuna basmalısınız. Bu kademede görselde çıkartma olarak almak istediğiniz yeri seçmeniz kâfi. WhatsApp’ın algoritması görselde beyaz olan alanları göz arkası ederek ilgili kısmı sizler için işaretleyecek.

Bu basamakta tek yapmanız gereken sağ alttaki oka tıklamak ve çıkartmanızın son halini görüntülemek olacaktır. Sizler için oluşturduğumuz örnek çıkartmayı yukardaki görselden görebilirsiniz.

Pekala sizler WhatsApp Web için gelen yeni özellik hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: