Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp Web için yeni arayüz ve değişik özellikler geldi

WhatsApp Web için yeni arayüz ve değişik özellikler geldi

WhatsApp Web sürümü için yeni bir beta güncellemesi ortaya çıktı. Bu yeni beta güncellemesi 2.2144.2 sürüm koduna sahip. Kısa bir mühlet evvel WhatsApp masaüstü versiyon için çevrim dışı kullanma özelliği devreye girdi. Artık ise WhatsApp, web sürümü için taşınabilir versiyonu aratmayan bir arayüz tasarımı peşinde.

WhatsApp Web yeni arayüzü ve yeni gelen özellikler

WhatsApp Web, bilhassa en büyük rakiplerinden bir olan Telegram’ın en kıymetli kimi özelliklerini kendine almaya devam ediyor. Daha evvel birden çok aygıtta uygulamanın açılmasını sağlayan iletileşme uygulaması, artık de taşınabilir arayüz ile emsal bir tasarım ile geliyor. Bildiğiniz üzere Telegram’da bu manada taşınabilir uygulama ile misal bir arayüz kullanıyor.

WhatsApp Web sürümü 2.2144.2 beta güncellemesi ile yeni bir arayüz tasarımı sunuyor

WhatsApp masaüstü sürümü için çoklu aygıt takviyesi de kısa müddet evvel geldi. Bu dayanak sonrası artık ise web sürümü üzerinden masaüstü aramalarını kapatma ve gelen davet zil sesi ayarlama üzere seçenekler ortaya çıktı. Bu yeni WhatsApp Web güncellemesi ile şahsî bilgilerinizi de profilinize eklemek mümkün olacak.

Daha evvel de WhatsApp işletme hesapları Android ve iOS uygulamasında belirtilmeye başlamıştı. Artık ise WhatsApp Web sürümünde de hesabın işletme hesabı olduğu belirtiliyor. Business kullanıcıları taşınabilir versiyonda olduğu üzere masaüstü versiyonda da web site bilgisi, açılış kapanış saati üzere bilgileri profile ekleyebilecek.

Böylelikle WhatsApp Web sürümü arayüz tasarımı ve kullancı odaklığı açısından taşınabilir sürüm ile olan farkları daha da azaltacak.

WhatsApp masaüstü sürümü nedir ?

İsminden da anlaşılacağı üzere WhatsApp uygulamasını bilgisayarınıza taşıyan WhatsApp Web sayesinde bildirileri bilgisayardan cevaplayabiliyorsunuz.

WhatsApp Web kullanmak isteyenlerin karşısına iki seçenek çıkıyor. Bunlardan birisi rastgele bir internet tarayıcısı üzerinden WhatsApp Web sürümünü açmak. Öbür bir yol ise WhatsApp Web uygulamasını bilgisayara indirmek ve tarayıcıdan bağımsız çalışmasını sağlamak.

WhatsApp Web internetsiz nasıl kullanılır?

  • Tarayıcıyı açtıktan sonra web.whatsapp.com yazarak ilgisi sayfaya ulaşabilirsiniz.
  • Sayfa açıldıktan sonra akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar kısmına girin.
  • Ayarlar kısmında WhatsApp Web / Masaüstü seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkladıktan sonra ekrandaki barkodu taratmanız kâfi.

Artık WhatsApp Web‘i telefonunuz internete bağlı olmasa bile kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.