Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp, uzun vakittir beklenen özelliği getiriyor!

WhatsApp, uzun vakittir beklenen özelliği getiriyor!

WhatsApp, en tanınan iletileşme platformu olarak biliniyor, fakat can sıkıcı birtakım sıkıntılardan da geri kalmıyor. Platform, pek çok yeni özellik eklemesine karşın, birçok sorunu hala çözemedi. İnsanların kaybolan bildirilerle ilgili en büyük problemlerinden biri, sohbet sırasında gönderilen ve alınan imajların galerilerine otomatik olarak kaydedilmesiydi.

WhatsApp kullanıcıları, platformda gönderilen ve alınan medya evraklarının aygıtlarındaki dahili depolamayı dolduracağını düşünüyor. Son raporlara nazaran WhatsApp, bu sorunu çözmeyi planlıyor. Son beta sürümüne gelen güncellemeyle platform, kaybolan bildirilerin medyaların aygıtınıza kaydetme formunu değiştiriyor.

WhatsApp, medyaları manuel olarak kaydetme seçeneği getiriyor

Birtakım kullanıcıların denediği yeni WhatsApp sürümü, kaybolan bildiriler oturumunun aktif olduğu sırada medya belgelerini otomatik olarak kaydetmiyor. Görünüşe nazaran bu güncelleme, kaybolan iletiler özelliğinden ortaya çıkan saklılıktan kaynaklanıyor.

Kullanıcıların kaybolan bildirileri seçmesinin asıl nedeni, sohbet sırasında gönderilen iletileri zımnî tutmak. Tüm bunlara karşın sohbet sırasında gönderilen medyaların aygıta otomatik olarak kaydedilmesi, bu hedefi ortadan kaldırıyor. WhatsApp sonunda bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Kaybolan sohbet anında alınan ya da gönderilen medyalarının birçok, sonradan gereksiz olabiliyor. Bundan ötürü platform, kullanıcılara manuel olarak saklama ve indirme seçeneğini sunuyor. Aslında bu özellik, birtakım iOS kullanıcıları için kullanımda; Android kullanıcılarının yeni özelliğe sahip olması için biraz beklemesi gerekiyor.

Velhasıl bu gelişme, kaybolan bildirilerin faal olduğu sohbetlerdeki fotoğrafların ve görüntülerin, medya görünürlüğü seçeneğinin açık olmasında karşın galerinizde görünmeyeceği manasına geliyor. WABetaInfo‘ya nazaran bu yenilikler, 24 saat içinde genel yapı üyelerine ve Beta’dakilere sunulacak. Merakla beklenen bu gelişme, WhatsApp’ın uzun vakittir devam eden meselelerine da tahlil getirebilir.

Siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: