Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp, Topluluk özelliği için çalışmaları hızlandırdı

WhatsApp, Topluluk özelliği için çalışmaları hızlandırdı

Dünyanın önde gelen iletileşme platformu WhatsApp, bünyesine her geçen gün yeni özellikler katıyor. Uygulama, sık sık getirdiği yeni özellikler sayesinde kullanıcılarına daha rahat bir kullanım alanı sağlıyor. Bu çeşitli yenilikler şahısların birbiri ile olan etkileşimini arttırıyor ve daha fazla kişiyi kendine çekiyor.

Yakın vakitte Topluluklar özelliğini test eden platform, artık bunu nasıl daha faydalı hale getirebileceğini planlıyor. Toplumsal medya uygulamaları, diğer platformlardan olan özellikleri sık sık kendilerine de getiriyor. Bu durum da hesapların daha işlevli hale gelmesini sağlarken, gitgide birbirlerine benzemesine de neden oluyor.

WhatsApp Topluluk özelliği nedir ve ne işe yarayacak

Haberi yapılan, hatta test edilen WhatsApp – Topluluklar işlevi uzun müddettir kullanıcılar tarafından bekleniyor. Zira yeni özellik, büyük oranda insanı etkileyecek ve işlerini kolaylaştıracak. Topluluklar sayesinde küme yöneticileri, tek bir topluluk konutu altında tüm kümeleri takip edip, kümeler ortasında gezecek ve düzenleyecek.

Topluluklar sayesinden birçok kümeye yöneticilik yapan iş sahipleri, marka yöneticileri yahut bir okula ve kursun başındaki beşerler rahatlayacak. Yöneticiler, üyeleri Topluluk Davet Teması aracılığıyla kümeye ekleyecek. Şu an üzerinde çalışılan özelliğin ne vakit geleceği ise şimdilik bilinmeyen durumda.

Üzerinde çalışılan başka yeni özellikler

Whatsapp Topluluklar özelliğinin yanında birçok yeni niteliğin de üzerinde çalışıyor. Bunlardan birincisi kurşun kalem kullanımı. Üzerinde çalışılan kurşun kalem özelliği, artık kullanıcıların farklı kalemler sayesinde fotoğrafların ve görüntülerin üzerini çizip düzenleyecekler. Şimdilik tek bir kalemi olan haberleşme uygulaması çeşitliliği arttıracak görünüyor.

Öbür yeni özellik ise üzerinde uzun müddettir çalıştıkları ve yakın vakitte çıkması beklenen bir özellik. WhatsApp’tan bildiri bildirimi gelince bildirim çubuğunda an yalnızca ileten kişinin ismi ve bildirisi yazıyor. Lakin kısa vakitte gelmesi beklenen özellik sayesinde artık bildirim çubuğunda iletisi ileten kişinin profil fotoğrafı da görünecek.

Bir başka ve üzerinde çalışıldığı bilinen son özellik ise sesli not ön izleme özelliği. Sesli ileti gönderirken bazen kendi sesimizi beğenmiyoruz ya da istediğimizi tam olarak anlatamıyoruz. Bu yüzden kullanıcılar internetini kapatıp sesli iletilerini dinliyor ve kendi onaylarından geçirip yolluyorlar. Lakin yeni işlev sayesinde artık uzun müddette bunu yapmaya gerek kalmayacak. Evvelden gözden geçirip yollayacaklar.

Siz okuyucularımız üzerinde çalışılan WhatsApp özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Ortalarında gelmesini beklediğiniz var mı? Niyetleriniz yorum yaparak bizlere aktarabilirsiniz…


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: