Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp, sonunda lisan ayarlama seçeneğini getiriyor!

WhatsApp, sonunda lisan ayarlama seçeneğini getiriyor!

WhatsApp, ülkemizde hatta dünyada en çok kullanılan anlık iletileşme uygulaması. Bu yüzden uygulamayı pek çok milletten kişi kullanıyor. Ancak uygulama içerisinde lisan ayarlama seçeneği mevcut değil. Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp ise uzun müddettir beklenen manuel lisan ayarlama özelliğini test ediyor.

Faal olarak aylık iki milyar kullanıcıya sahip platformda birçok lisan ayarı aslında bulunuyor. Ancak uygulama içerisindeki lisan ayarı telefonla senkronize biçimde oluyor. Anlık iletileşme uygulaması ise bu durumu değiştirmek için manuel lisan ayarlama işlevini test ediyor. Pekala yeni özellik nasıl kullanılacak ve hangi lisanları kapsayacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp, manuel lisan ayarlama seçeneğine müsaade verecek!

Haberleşme uygulaması WhatsApp, manuel lisan ayarlama seçeneğini test ediyor. Uygulamanın lisan ayarı, şimdilik yalnızca telefonun lisan ayarıyla birlikte senkronize olarak ilerliyor. Lakin haberleşme devi aslında 60 adetten fazla lisan seçeneğini destekliyor.

WhatsApp’ın son beta sürümü WABetaInfo’da fark edilen özellikte telefonla birlikte otomatik ayarlanan lisanı geçersiz kıldıktan sonra manuel ayara geçme seçeneği bulunuyor. Aslında bu özellik Hindistan çok uluslu ülkelerde aslında mevcut. Ancak başka ülkelerde şimdi kullanılamıyor. İşlev, test kademesi bittikten sonra herkese tam olarak açılacak.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp’ın manuel lisan ayarlama seçeneği gerekli miydi ve kullanacak mısınız? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: