Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp, sevilen iOS aracını Android’e getiriyor!

WhatsApp, sevilen iOS aracını Android’e getiriyor!

Dünyanın en tanınan iletileşme platformu olan WhatsApp, kullanıcı tecrübesi artırmak için daima olan güncelleme getiriyor. Son olarak iOS‘ta anket özelliğinin gelmesiyle birlikte birçok detay ortaya çıktı. Bu detaya nazaran WhatsApp, paylaşılan bir manzarayı bulanıklaştırma aracını Android sürümüne de getiriyor.

Android kullanıcıları ‘bulanıklaştırma özelliği’ne sahip olacak

WhatsApp üzerinden paylaşılan görsellerin kimi kısımlarında adres, numara üzere pek çok ferdî detay yer alıyor. Görsellerdeki bu kısımları çıkarmanın kırpma, çizgi çizme ya da emoji yapıştırma üzere çeşitli yolu var. Fakat bir halde bulanıklaştırma, en mantıklı seçenek oluyor. Bu özellik sayesinde bir kullanıcı, göndermeden evvel bir medyayı pikselleştirme imkanını elde edecek.

WABetaInfo’daki bireylere nazaran yeni bulanıklaştırma aracı, Android 2.22.3.5 sürümü için çalışıyor. Raporlara nazaran araç, büsbütün yenilenmiş bir çizim editörünün modülü olarak gelecek. Çizim aracında olduğu üzere sadece, bulanıklaştırmak istediğiniz kısımları kaydırmak kâfi olacak. Özellik, üçüncü taraf düzenleme uygulamasına gerek kalmadan kolay bir süreç haline getiriyor.

Bulanıklaştırma özelliği şimdi geliştirme kademesinde

WhatsApp bulanıklaştırma özelliği, bir müddettir iOS için platformda yer almasına karşın, Android sürümünde neden eksik olduğuna dair de besbelli bir neden bulunmuyor. Yeni sızıntılar, Android uygulamasının da bulanıklık özelliğine sahip olacağını gösteriyor.

Tüm bunların yanı sıra WhatsApp çizim düzenleyicisi, farklı kalınlıklarda iki yeni kalem de getirecek. Böylece toplam sayı üçe çıkacak. WhatsApp bulanıklaştırma özelliği şimdi geliştirme basamağında olmasından ötürü ne vakit çıkacağına dair bir bilgi yok. Ayrıyeten özellik tam olarak fonksiyonel değil. Bu nedenle beta sürümünü yükleseniz bile muhtemelen düzgün bir halde kullanamayacaksınız.

Uygun fiyatlı iPhone SE modelinin tanıtımının yapılacağı Apple canlı yayınını, bu akşam 20.50’de Buradan yayını izleyebilirsiniz.

Sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: