Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp rakibi Signal’den kripto para transferi atağı

WhatsApp rakibi Signal’den kripto para transferi atağı

WhatsApp’ın yeni kullanıcı kontratı ile reaksiyon topladığı devirde tanınan hale gelen Signal, sessizce uygulama üzerinden kripto para transferinin önünü açtı. Kripto para ünitelerinin büyük düşüş yaşadığı son haftalara karşın, Signal, geçen yıl bu yenileştirme için kullanıcılara birinci sinyali verdi. Buna nazaran Signal, ileti üzerinden kripto para transferi için farklı bir tercih yaptı.

Signal kripto para transferi için MobileCoin ile anlaştı

Signal, uzun mühlet evvel muştusunu verdiği özelliği kısa mühlet evvel devreye aldı. Şu anda Signal uygulamasına girdiğinizde beta vurgusuyla ödemeler sekmesini görebiliyorsunuz. Bu sekmeye girdiğinizde ise karşınıza ödemeleri aktifleştirme düğmesi çıkıyor. Yeniden bu sekme altında ödemeler için MobileCoin kullanılacağı da anlatılıyor.

Signal uygulaması üzerinden MobileCoin ile kripto para transferi mümkün hale geldi

Burada karşımıza çıkan ayrıntılara bakılırsa, Signal üzerinden kripto para ile transfer yapabilmek için MobileCoin satın almanız gerekiyor. Yani öbür bir kripto parayı buradan göndermek ya da Signal üzerinden kripto parayı satın almak mümkün değil.

MobileCoin nedir? Nereden satın alınır?

FTX, Bitfinex ve Hotbit üzerinde bu kripto para ünitesini satın almak mümkün. Fakat bu borsaların hiçbiri şu an için ABD’de kullanılamıyor. Bu manada Signal ve MobileCoin’in nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.

Signal’in bu kripto para ünitesi ile mutabakatının altında bu transfer süreçlerinin saklı kalmasının da hissesi büyük. Firmanın ödeme prosedüründe kullanacağı bu kripto para ünitesi MobileCoin, bilhassa transferlerde süreçlerin detaylarını gizleme üzerine heyeti. Bildiğiniz üzere kripto para transferlerinde, transfer yapan ve yapılan cüzdan bilgileri adresleriyle döküm halinde görülebiliyor.

MobileCoin ise transfer sırasında bu bilgilerin de gizlenmesini sağlıyor. MobileCoin ağı üzerinden bu bilgilere sizin dışınızda kimsenin erişme imkanı da bulunmuyor. Yani Signal istese de bu transferlerin hangi cüzdandan yapıldığı üzere kritik bilgilere ulaşamıyor.

CoinMarketCap datalarına nazaran MobileCoin fiyatı

MobileCoin bu manada Monero‘nun altyapısını kullanıyor. Monero, üçüncü bireylerin takip edemediği açık kaynaklı bir kripto para güvenlik sistemi sunuyor.

Tekrar MobileCoin, saniyeler içinde kripto para transferini gerçekleştirme özelliğine sahip. Bu süratli transfer ise Stellar ağı üzerinde gerçekleşiyor.

Signal, kripto transferi için her bir kullanıcıya özel bir cüzdan oluşturuyor. Bu cüzdana Signal parolanızla basitçe uygulama üzerinden ulaşmak mümkün. Ayrıyeten uygulama içinden cüzdan anahtar sözlerini saklayarak bu cüzdana erişebilirsiniz.

MobileCoin fiyatı şu an için 9.19 dolar düzeyinde. Gün içerisinde 9.45 dolar düzeyine kadar çıkan kripto para Bitcoin’in düşüş hareketinden olumsuz etkilenen kripto paralar ortasında. Buna nazaran kripto para Nisan ayında 67 dolar üzere bir seviyeyi gördü. Lakin kripto paranın son aylarda bedeli 9-10 dolar ortasında seyrediyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: