Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini duyurdu!

WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini duyurdu!

Dünyanın en büyük iletileşme platformlarının başında gelen WhatsApp, uygulama içi yeni özellikler üzerinde çalışarak kullanıcılarının tecrübesini arttırmak istiyor. Bu bağlamda nizamlı olarak yeni özelliklerini Beta kullanıcılarının tecrübesine sunan platform, bir müddettir test ettiği birtakım özellikleri iOS tabanlı aygıtlara getiriyor.

iOS için sesli iletilerde duraklatma özelliği geliyor

WhatsApp, iOS için platformunu 22.2.75 sürümüne güncelledi. Bu güncelleme beraberinde kimi beklenen özellikleri de getirdi. Artık iOS aygıtlar kullanıcıları, uygulamada sesli bildiri gönderirken kayıt sırasında durdurup dilediği vakit devam ettirebilecekler. Ekim ayından beri birtakım Beta kullanıcıları bu özelliği test ediyordu. Platform artık bunu küresel sürüme getirme kararı aldı.

WhatsApp’ın iOS aygıtlara yönelik çalışmaları son devirde epey sıklaştı. Yeni güncelleme ile gelen bir öteki özellik de iOS 15 sürümüne yönelik “Odak Modu Desteği” oldu. Güncelleme ile birlikte uygulama içinde bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Platform geçtiğimiz günlerde Android kullanıcılarına sağladığı ileti gönderen kullanıcının profil fotoğrafını gösterme özelliğini iOS aygıtlara da getirmişti.

WhatsApp, 22.2.75 güncellemesini iOS kullanıcılarına sundu. Lakin bu özelliğin tüm kullanıcılara bir anda gelemeyeceği konusunda da uyarıyor. Şirket, birkaç özellik ile bir arada gelen son güncellemenin tüm WhatsApp kullanıcılarına gelmesinin bir haftayı bulacağını belirtiyor.

WhatsApp, yeniliklerine orta vermeden devam etmek istiyor. Platform birçok toplumsal medya platformunda da kullanılan, kullanıcılarının merakla beklediği “mesajlara reaksiyon verme” özelliği üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Şimdi test basamağında olan bu özelliğin kısa müddet içerisinde global sürüme gelmesi bekleniyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: