Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp, iOS için yeni bildirim özelliği getiriyor!

WhatsApp, iOS için yeni bildirim özelliği getiriyor!

Dünyanın en çok kullanılan iletileşme uygulaması olan WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunarak uygulamasını daha da kullanışlı hale getirmek istiyor. Nizamlı olarak çıkardığı yenilikleri birinci evvel Beta test kullanıcılarına sunan platform, artık ise iOS kullanıcıları için bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, bildirimlerde profil fotoğrafını gösterecek

iOS kullanıcıları için bir yeniliğe hazırlanan WhatsApp, gelen bildirimleri daha kullanışlı hale getirmek için kolları sıvadı. Beta test kullanıcılarının kullanımına sunulan yeniliğe nazaran artık gelen bildiriler yalnızca isim olarak görünmeyecek. Bildiri yahut arama yapan kişinin profil resmi bildirim olarak ekrana yansıyacak. Bu özellik WhatsApp küme konuşmaları için de geçerli olacak.

Bu özellik bir müddettir Android kullanıcıları tarafından kullanılıyordu. iOS’lara da gelecek bu özelliği Beta kullanıcıları en son sürümde kullanılabilecek. WhatsApp, her vakit olduğu üzere bu özelliğini de evvel Beta test kullanıcılarına sunuyor. Platform şimdi bu özelliğin ne vakit genele yayılacağını açıklamadı.

Şirket son vakitlerde yenilik denemelerini epey hızlandırdı. İşletmelerden saklılığa, küme yöneticilerinin yetkisinden arayüz yenilemesine kadar birçok özellik şu anda deneme basamağında. Bilhassa işletmeler için getirmeyi planladığı özellik, birçok kurum sahibinin yüzünü güldürecek cinsten.

WhatsApp, iş rehberi özelliğini deniyor

WhatsApp bu özelliği için platformda yeni bir arayüz oluşturacak. Bu arayüz, yakındaki işletmeleri direkt uygulama içinde aranmasını sağlayacak. İş Rehberi ismi verilen özellik, Yakındaki İşletmeler sekmesinde görünecek. Kullanıcılar, Yakındaki İşletmeler sekmesinde kategori seçme özelliği ile yakınlardaki otel, restoran ve market için arama yapılabilecek. Böylesine çok kullanıcısı olan bir platformda aramalar sayesinde bulunmak, hiç kuşkusuz işletme sahiplerinin yüzünü güldürecek.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: