Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp, iletileri silme müddetini uzatıyor!

WhatsApp, iletileri silme müddetini uzatıyor!

Dünyanın en tanınan üçüncü taraf iletileşme platformu WhatsApp, orta vermeden yeni özellikler üzerine çalışmaya devam ediyor. Beta testleriyle daima olarak bir şeyler deneyen şirket, bilhassa tartışmalı kapalılık siyasetinden sonra bu alanda güzel bir ivme yakaladı.

Şu anda WhatsApp’ın rakipleri, hem fonksiyonellik hem de özelleştirme açısından hayli önde. Örneğin Telegram’ın sunmuş olduğu özellikler neredeyse saymakla bitmez. Lakin Facebook’a ilişkin olan şirket, kademe kademe ilerleyerek rakiplerindeki özellikleri uygulamaya getiriyor ve daha âlâ bir tecrübe sunmayı amaçlıyor. İşte artık buna bir yenisi daha ekleniyor…

WhatsApp, eski iletilerde mühlet hududunu artıracak

Bilindiği üzere şu anda WhatsApp’tan gönderilen bir bildiri, yalnızca saatler içerisinde geri alınabiliyor. Bu durum pek çok kullanıcı tarafından hayli reaksiyon toplamıştı. Neyse ki beklenen güncelleme yolda.

WhatsApp’ın yeni özelliklerini evvelden sızdıran WABetaInfo isimli kaynak, uygulamanın 2.21.23.1 sürümünde yeni bir özelliği fark etti. En son beta sürümde fark edilen bu özellik iletilerin silinme müddetiyle ilgili.

Manzara kaynağı: WABetaInfo

WABetaInfo, yeni sürümle birlikte WhatsApp’ın iletileri silme müddetini artıracağını gösteren bir ekran resmi paylaştı. Paylaşılan bu ekran fotoğrafına nazaran katı sınırlamalara sahip olan bu mühlet, ilerleyen günlerde kullanıcıların üç aylık bildirileri bile silmesine imkan tanıyacak.

Şu anda bu güncellemeyi yükleyen kullanıcılar yeni özelliği ne yazık ki deneyimleyemiyor. Görünüşe bakılırsa WhatsApp şu anda yalnızca geliştirme evresinde. Yani kelam konusu yeniliğin beta kanaldaki kullanıcılara ne vakit sunulacağı bilinmiyor. Lakin her şey yolunda giderse önümüzdeki günlerde ya da haftalarda yeni bir güncelleme ile test kullanıcıları bu özellikten yararlanabilecek.

WhatsApp’ın test ettiği bu özellik aslında Telegram’da uzun müddettir var. Kıyasıya rekabette adım adım tepeye ilerleyen Telegram, uzun müddettir hem diğerlerinin hem de sizin iletilerinizin silinmesini destekliyor. Bunun yanı sıra Signal uygulaması içinde tıpkı durum kelam konusu. Yani Facebook’a ilişkin olan WhatsApp, bu özelliği geliştirmekte biraz geç kalmışa benziyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: