Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp için güncelleme: Web özellikleri genişliyor

WhatsApp için güncelleme: Web özellikleri genişliyor

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, yeni güncellemeyle çoklu aygıt dayanağını sağlayacak. Uygulama, Web sürümünü birinci olarak 2015 yılında tanıttı. Uçtan uça iki aygıtın birbirine bağlanması biçiminde çalışan uygulama kullanıcılar tarafından epeyce tutuldu. Ancak şu anda aygıtlardan birinin internetinin kesilmesi ya da şarjının bitmesi halinde ilişki kesiliyor.

WhatsApp, farklı bir aygıttan girilmesi halinde ilişkinin gitme meselesini çözmek ismine çoklu aygıtlar dayanağını sunuyor. Çoklu aygıtlar dayanağı, ana aygıta bağlı kalmadan platforma birden fazla yerden giriş yapmayı sağlayacak. Pekala bu özelliklerin içeriği nasıl olacak ve nasıl kullanılacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp çoklu aygıt dayanağı

WhatsApp, uzun vakittir çoklu aygıttan giriş yapma özelliğini beta sürümü için test ediyor. Yeni özellik, birebir anda WhatsApp hesabına bağlı dört aygıta -telefonla birlikte beş- bağlanmayı sağlıyor. Bu özelliğin gelmesi uzun müddettir bekleniyordu. Zira kullanıcılar bilgisayar başındayken bazen telefonu kapatıyorlar yada şarjının çabuk dolması için internet erişimini kesiyorlar. Bu durum da WhatsApp Web erişim sorunu yaratıyordu. Güncellemeyle birlikte bu sıkıntılar kalkacak.

Ek olarak güncellemeden sonra WhatsApp Web oturumu açarken bildirilerin yüklenmesi de daha süratli olacak. Böylelikle öbür aygıtlara giriş yaparken daha az vakit harcanacak. Nisan ayında gelecek güncelleme, birinci evvel iOS kullanıcılarına daha sonra da Android kullanıcılarına açılacak.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce çoklu giriş gerekli miydi ve kullanacak mısınız? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: