Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp için güncelleme: Web özellikleri genişliyor

WhatsApp için güncelleme: Web özellikleri genişliyor

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, yeni güncellemeyle çoklu aygıt takviyesini sağlayacak. Uygulama, Web sürümünü birinci olarak 2015 yılında tanıttı. Uçtan uça iki aygıtın birbirine bağlanması formunda çalışan uygulama kullanıcılar tarafından epeyce tutuldu. Lakin şu anda aygıtlardan birinin internetinin kesilmesi ya da şarjının bitmesi halinde ilişki kesiliyor.

WhatsApp, farklı bir aygıttan girilmesi halinde kontağın gitme meselesini çözmek ismine çoklu aygıtlar dayanağını sunuyor. Çoklu aygıtlar takviyesi, ana aygıta bağlı kalmadan platforma birden fazla yerden giriş yapmayı sağlayacak. Pekala bu özelliklerin içeriği nasıl olacak ve nasıl kullanılacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp çoklu aygıt dayanağı

WhatsApp, uzun vakittir çoklu aygıttan giriş yapma özelliğini beta sürümü için test ediyor. Yeni özellik, birebir anda WhatsApp hesabına bağlı dört aygıta -telefonla birlikte beş- bağlanmayı sağlıyor. Bu özelliğin gelmesi uzun müddettir bekleniyordu. Zira kullanıcılar bilgisayar başındayken bazen telefonu kapatıyorlar yada şarjının çabuk dolması için internet erişimini kesiyorlar. Bu durum da WhatsApp Web erişim sorunu yaratıyordu. Güncellemeyle birlikte bu meseleler kalkacak.

Ek olarak güncellemeden sonra WhatsApp Web oturumu açarken iletilerin yüklenmesi de daha süratli olacak. Böylelikle diğer aygıtlara giriş yaparken daha az vakit harcanacak. Nisan ayında gelecek güncelleme, birinci evvel iOS kullanıcılarına daha sonra da Android kullanıcılarına açılacak.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce çoklu giriş gerekli miydi ve kullanacak mısınız? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: