Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp, beklenmedik bir güncelleme yaptı!

WhatsApp, beklenmedik bir güncelleme yaptı!

WhatsApp, bugün beta programında yeni bir güncelleme yayımladı. Dünya çapında 2 milyarı aşkın etkin kullanıcıya sahip platform, kullanıcılardan gelen talep ve şikayetlere yetişmeye çalışıyor. Çeşitli yanlışları düzeltmeye ve eksikleri tamamlamaya yönelik teşebbüslerini neredeyse her gün duyuyoruz. Bunun yanı sıra platform, sistemde ufak değişiklikler yapmaktan da geri durmuyor. İşte onlardan biri bugün ortaya çıktı…

WhatsApp, küme simgesinde değişikliğe gitti

İletileşme platformu, Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme gönderdi. Bu güncellemeyle birlikte sürümü 2.21.24.3’e çıkardı. WABetaInfo‘nun haberine nazaran, WhatsApp’ın son sürümde farklı bir değişiklik yaptığını görüyoruz. Platform, küme simgesinde ufak bir değişiklik yapmayı tercih etti.

(WABetaInfo)

WhatsApp, Android 2.21.24.3 güncellemesi için yeni WhatsApp beta sürümünü yayımladı. Lakin yeni sürümün yeni özellikler getirdiğini söyleyemeyiz. Sadece küme simgesindeki kişi görselinden bir kişi eksik görünüyor. Pekala, WhatsApp’ın bu değişikliği yapmasının sebebi ne?

Geçtiğimiz hafta, WhatsApp’ın ‘topluluklar‘ özelliği üzerinde çalıştığını duyurmuştuk. Böylelikle platform yöneticileri kümeler üzerinde daha fazla yetkiye sahip olacak. Bu topluluklar kümelere benzemekle birlikte daha farklı. Kümeleri gruplamaya yarayacak bir özellik.

Bu mevzuyu daha uygun tabir etmek için bir örnek verebiliriz. Bir kurs merkezini topluluk olarak düşünün. Bu toplulukların içinde ise kümeler olacak. Kümeler ise kurstaki sınıfları ayıracak. Yani büyük küme topluluklar olurken, içinde kümeler olacak.

Topluluklar özelliğinin simgesi de ortaya çıkmıştı. Buna nazaran, toplulukları küme sohbetinden ayırt etmek için topluluk simgelerinin kare formunda ve kenarları yuvarlak olduğu görüldü. Haber kaynağına nazaran WhatsApp, topluluklar için eski küme simgesini kullanmak istiyor üzere. Yeni simge beta test kullanıcıları için esasen kullanımda. Lakin ne yazık ki topluluklar özelliğinin ne vakit piyasaya çıkacağı aşikâr değil.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: