Anasayfa / Alışveriş / WhatsApp, aramayı kolaylaştıran yeni bir özelliği test etmeye başladı!

WhatsApp, aramayı kolaylaştıran yeni bir özelliği test etmeye başladı!

Dünyanın en çok kullanılan iletileşme platformlarından birisi WhatsApp, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarının uygulama içi tecrübelerini arttırmayı hedefliyor. Bunlara bir yenisini daha eklemek isteyen platform, getirmek istediği yeni özelliği her vakit olduğu üzere tekrar Beta sürümü kullanıcılarına sundu.

WhatsApp, “bir arama kısayolu” eklemeye hazırlanıyor

İletileşme platformu, kullanıcıların uygulama içi kullanımlarını kolaylaştırmak için bir dizi yeniliklere başvuruyor. İletileşme özelliğinin bulunduğu birçok platformda çoklukla “arama” düğmesi bulunuyor. Aslında WhasApp’ta bunlardan birisi. Lakin platform, bu arama kısmını özelleştirmek istiyor. WhatsApp, daha düzgün bir tecrübe için arama düğmesine uygulama içinde geniş bir yer verecek.

Arama kısa yolu, bireylerin bilgi sayfasında ve sohbetlerde bulunacak. Yeni arama iletisi kısayolu ile kullanıcılar, aramak istedikleri rastgele bir söz yahut cümleyi bu arayüz ile arayabilecekler. Bu arama sonucunda oluşan liste, bireylerin bilgilerinden iletileşme içeriklerine kadar birçok sonuç barındıracak. Özellik, WABetaInfo’daki şahıslar tarafından tespit edildi.

Arama kısayolu, şimdilik kimi Beta kullanıcıları tarafından test ediliyor. WhatsApp’ın 2.22.6.3 sürümünde bulunan özellik, şimdi test etabında. Test edilen özellik, ferdî sayfa ve sohbetlerin sağ üst köşedeki üç noktalı menüye “ara” butonu olarak yerleştirilmiş durumda. Bu özelliğin ne vakit global sürüme geleceği şimdiden merak konusu.

Öte yandan WhatsApp, yeniliklerine sürat vermeden devam etmek istiyor. Birçok iletileşme uygulamasının da kullandığı, bildirilere reaksiyon verme özelliği platformun Beta sürümünde deneniyor. Kullanışlı bulunan özelliğin en kısa müddette global sürüme de gelmesi bekleniyor. WABetaInfo, reaksiyon verme özelliğinin uygulama içinde nasıl görüneceğine dair bir görsel paylaştı.

Bildirilere reaksiyon verme özelliğinin de uçtan uca şifreleme sistemi ile korunacağı belirtildi. Şimdi test etabında olan bu özellik, hem Android hem de iOS tabanlı aygıtlara geleceği belirtildi. Beta kullanıcılarının beğenerek kullandığı bu özellik kısa mühlet içinde global sürümde yerini alacak.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: