Anasayfa / Alışveriş / Ünlü YouTuber Logan Paul, 3.5 milyon dolar dolandırıldı!

Ünlü YouTuber Logan Paul, 3.5 milyon dolar dolandırıldı!

YouTube platformunda 20 milyondan fazla takipçisi bulunan ve son yıllarda boks sporuna merak salmasıyla dünya çapında bilinirliği artan Logan Paul, tam 3.5 milyon dolarlık bir dolandırıcılık olayıyla gündemde.

Ünlü YouTuber, geçtiğimiz yılın Aralık ayında, hayli ender bulunan ve sıfır paket olarak dünyada tek kaldığı sav edilen birinci baskı Pokemon kartları için tam 3.5 milyon dolar harcamıştı. Lakin kapalı paketi açan Paul, hayatının en büyük şoklarından birini yaşadı. Pokemon setinin içinden Pokemon kartı dahi çıkmadı.

Logan Paul, paketi açtığında şoke oldu

20 Aralık 2021 tarihinde resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir gönderi paylaşan Logan Paul, 1. Basım ve mühürlü, jelatini açılmamış bir Pokemon kart koleksiyonuna 3.5 milyon dolarlık bir ödeme yaptığını açıklamıştı.

Ortadan geçen yaklaşık 1 aylık sürecin sonunda Pokemon paketini açmaya karar veren Paul, dolandırıldığını anladı. Daha evvel paketlerin orjinal basım bir kutunun içinde olduğunu onaylayan bir uzmanla çalışan Paul, paketi açtığında Pokemon kartı dahi göremedi. Tüm kutu, epey sıradan G.I Joe kartlarının paketlenip sunulduğu öylesine bir koleksiyondan ibaretti.

Bu hafta içerisinde YouTube kanalında yayınladığı yeni bir görüntüyle flashback tadında sahneler de paylaşan Paul, kutuyu satın alım sürecinde görüşünü aldığı uzmanlarla yaşadıklarını paylaştı. Yaklaşık bir ay sonra kutunun içerisinde 3.5 milyon dolar bedelinde bir koleksiyon bulunmadığını anlayan Paul, koleksiyonun sonradan banlattığını görünce adeta yıkıldı.

Üstteki görüntüden tüm süreci izleyebilirsiniz. Lakin mevzu Logan Paul olunca tüm bu yaşananların izleyicilerin bir defa daha kandırıldığı bir reklam çalışması olma mümkünlüğü da akıllara geliyor. Tüm bu sürecin nasıl devam edeceği merak konusu. Şayet yaşananlar bir PR operasyonu değilse, ünlü YouTuber’ın paketi satın aldığı şahıstan davacı olması bekleniyor.

Pekala sizler bu yaşananlar ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: