Anasayfa / Alışveriş / Twittter, bekleneni yaptı: Tek özellikte çift fonksiyon!

Twittter, bekleneni yaptı: Tek özellikte çift fonksiyon!

Toplumsal medya devi Twitter blog hesabından yaptığı bir paylaşımla yeni özellikleri duyurdu. Platform, yeni güncellemeyle uzun müddettir beklenen bir özelliği de vermiş oldu. Toplumsal medya platformu, şimdiye kadar kimi erişilebilirlik özelliklerine sahip değildi. Bu durum bilhassa görme engelli kullanıcıların görselleri tam olarak anlayamamasına yol açıyordu. Twitter da kullanıcılarının daha rahat bir tecrübe yaşaması için Alternatif Metin özelliğini getirdi.

Alternatif Metin özelliğindeki yüksek karakter sayısı ise dikkat çekti. Pekala, özelliğinin ayrıntıları neler ve karakter sayısı ne kadar arttı? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Twitter ALT, 1000 karakter dayanağı sağlayacak!

Twitter blog hesabından yaptığı paylaşıma nazaran fotoğraf paylaşımlarına Alternatif Metin ekleyerek (ALT) daha fazla şahsa ulaşmayı sağlıyor. Ek olarak ALT özelliğinde karakter sayısı da 1000’e yükseliyor. Olağan tweet paylaşımlarında karakter sayısının 280 olması ALT özelliğinin suistimal edilebileceği niyetini akıllara getiriyor.

Twitter Alternatif Metin özelliğini kullanmak için şu adımları izlemek kâfi:

Tweet Oluştur> Fotoğraf ekle>+Alt Butonuna Tıkla>Bitti

Twitter, aslından 2016 yılından beri fotoğraf paylaşımlarına açıklama eklemeye müsaade veriyor. Lakin hem göz önünde olmamasından ve karakter sonunun az olmasından ötürü çok fazla tercih edilmiyordu. Özelliğin, yeni güncellemesi ve karakter sonunun artmasıyla daha fazla kullanılması bekleniyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter’ın yeni Alternatif Metin (ALT) özelliği nasıl ve karakter sonu suistimal edillir mi? Niyetlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: