Anasayfa / Alışveriş / Twitter’ın başına Elon Musk mı geçiyor? Birinci adım geldi

Twitter’ın başına Elon Musk mı geçiyor? Birinci adım geldi

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, sıklıkla gündeme gelmeye devam ediyor. Bir mühlet evvel en çok tercih ettiği platformlardan Twitter’ın yüzde 9,2’lik payını satın alarak şirketin en büyük hisse sahiplerinden olan iş insanı, son ortaya çıkan bilgilere nazaran şirketin idare konseyine girecek. İşte ayrıntılar…

Elon Musk, Twitter idare şurasına girecek

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir müracaata nazaran Elon Musk, paylarını satın almasının akabinde Twitter’ın idare konseyine da girmeye hazırlanıyor. Musk, şirketin 2024 yılında yapılacak hissedarlar toplantısına dek idare konseyinde yer alacak.

Twitter’ın Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na yapmış olduğu müracaatta Elon Musk’ın 2024’e kadar şirketin Sınıf II yöneticisi olarak idare konseyinde yer alacağı tabirleri yer aldı. Tıpkı vakitte iş beşerinin idare heyetinde misyon yaptığı sürece ve misyonundan ayrıldıktan sonra 90 gün boyunca tek başına yahut küme olarak şirketin paylarının yüzde 14,9’undan fazlasına sahip olamayacağı tabir edildi.

Bloomberg, dün Elon Musk’ın Twitter’ın pay ortağı olduğunu açıkladı. ABD Menkul Değerler Borsası Güvenlik ve Değişim Komisyonu’na nazaran 14 Mart 2022’de Twitter Inc’den yüzde 9,2’lik pasif pay satın alan Musk, gelişmenin ortaya çıkmasının akabinde şirketin paylarının piyasa öncesi yüzde 26 oranında artmasına neden olmuştu.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ın tabir özgürlüğüne bağlı kalıp kalmamasıyla ilgili bir anket düzenlemişti. Bunun akabinde takipçilerine mevzuya ait birtakım sorular da soran iş insanı, platformun algoritmasındaki fiili önyargı nedeniyle yeni bir platform kurabileceğinin sinyallerini vermişti. Musk’ın Twitter’da 80 milyonun üzerinde takipçisi olduğunu da belirtelim.

An itibariyle Twitter’ın en büyük hissedarı haline gelen Elon Musk, birinci icraatını da geçtiğimiz saatlerde gerçekleştirdi. İş insanı, bir anket düzenleyerek kullanıcılara platformda bir düzenleme butonu isteyip istemediklerini sordu. 1,5 milyondan fazla kullanıcı tarafından oylanan ankette yüzde 74 oranında evet yanıtı çıktı.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: