Anasayfa / Alışveriş / Twitter’ın ana sayfasında değerli yenilik

Twitter’ın ana sayfasında değerli yenilik

Tanınan toplumsal medya platformu Twitter, kullanıcıların uygulamada yaşadığı tecrübesi artırma çalışmalarına devam ediyor. Şirket 1 ay evvel işitme engelli bireylerin Twitter’daki görüntüleri anlamasını kolaylaştırmak için otomatik alt yazı takviyesi geliştirdiğini duyurdu. Ayrıyeten Twitter’ın üzerinde çalıştığı yenilikler ortasında: TikTok biçimi dikey Keşfet sekmesi de var.

Toplumsal medya şirketi artık de ana sayfanın dizaynına el attı. Bilindiği üzere Twitter’ın taşınabilir uygulamasını açınca otomatik olarak, yeni tweetlerin yer aldığı ana sayfa çıkıyor. Platformda aradığınız bir şeyi bulmak içinse Keşfet sekmesine girmeniz ve buradaki arama çubuğunu kullanmanız gerekiyor. Fakat bu süreç yakında daha kolay hale gelecek.

Twitter ana sayfasına arama butonu geliyor

ABD’li toplumsal medya şirketi, Twitter’ın ana sayfasında sağ üst köşeye arama butonu eklediğini duyurdu. Şimdi test kademesinde olan ve bir küme iOS kullanıcısının erişimine açılan yeni özellik sayesinde, platformda arama yapmak için Keşfet’e girme zaruriliği ortadan kalkacak.

Twitter, arama özelliğini ana sayfaya iki farklı halde getirmeyi planlıyor. Birinci teste nazaran, ana ekranın üst sekmesine ince uzun bir arama çubuğu yerleştirilecek. İkinci sistemde ise ekranın sağ üst köşesine yuvarlak bir arama butonu eklendiği gözüküyor. Fakat bu iki kullanım formunun hangisinin geçerli olacağı şimdi muhakkak değil. Şirket her kullanıcıya farklı görünüm sunacağını belirtti.

Şirket yeni özelliği Twitter’ın iOS uygulamasında test ettiğini söyledi. Ama ne vakit genel kullanıma sunulacağını ise paylaşmadı. Bu nedenle ana sayfada arama butonu göremiyorsanız bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

TikTok usulü Keşfet özelliği de testte

Twitter, Keşfet’in eski sürümünde bulunan COVID-19, Haberler, Spor ve Cümbüş sekmelerini yakında kaldıracak. Daha pak ve sade bir görünüme sahip olan yeni arayüzde artık yalnızca “Trend” ve “Sizin İçin – For You” kısımları yer alacak. Hindistan’da test sürecine başlanan yeni özellik kısa müddet sonra küresele açılacak.

Pekala ya sizler Twitter’ın yeni özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: