Anasayfa / Alışveriş / Twitter’dan tartışılan Tweetlerde DM hamlesi!

Twitter’dan tartışılan Tweetlerde DM hamlesi!

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından Twitter, sıklıkla yeni özellikler deneyerek kullanıcıların tecrübelerini arttırmaya yönelik çalışmalar yürütüyor. Birçok şahsa nazaran bağlantının en etkin gerçekleştiği platformların başında gelen Twitter’ın bu defa üzerinde çalıştığı son özellik, reaksiyonların amacı oldu.

Twitter, yeni özelliğini kimi iOS aygıtlarda denemeye başladı

Bağlantı suratını arttıracağı savıyla yeni bir özellik üzerinde çalışmalara başlayan Twitter, birinci olarak bu özelliği iOS aygıtlarda deneyeceğini belirtti. Buna nazaran, atılan Tweet’lerin altında bir DM simgesi oluşacak. Platform, bildiri için attığı Tweet’in akabinde birçok reaksiyonun maksadı oldu.

Şirket, duyurusunda şu tabirlere yer verdi.

Bir Tweet’in muharririne direkt karşılık vermek istediğinizde sohbet başlatmak için vakit tünelinizden onlara DM göndermeyi kolaylaştırıyoruz. Artık, kimi iOS aygıtlardaki Tweet’lerde bir DM simgesini test ediyoruz.

Özellik hakkında birçok reaksiyon geldi. Kimi kullanıcılara nazaran özellik linç kültürünün önünü daha da açıyor. Mümkün reaksiyon çekebilecek bir Tweet sonrasında kullanıcı, DM kutusunda hakaret yağmuruna maruz kalabilir. Hususa ait olarak NYC kamu savunucusu Eliza Orlins yansısını şu cümlelerle lisana getirdi.

Lütfen bunu yapmayın! Bir DM göndermek için birinin profiline gitmek zorunda kalmanın fazladan bir adımı, tacizi azaltır. Bu özellik ile DM’ler göndermenin asıl maksadı hiçbir vakit “konuşma başlatmak” ile ilgili olmayacak. En azından tweetlerimizde buna müsaade vermemek için bize bir güvenlik özelliği verin.

Twitter, yansılara ait öteki bir açıklama yapmadı. Şimdi iOS’larda denenen bu özelliğin genel olarak gelip gelmeyeceği belirsizliğini koruyor. Lakin birçok görüşe nazaran Twitter, kullanıcıların güvenlik ve gizliliklerinin ihlali nedeniyle bu özelliği kapatma yoluna gidebilir.

Sizce Twitter’ın üzerinde çalıştığı bu yeni özellik, linç kültürünü daha da arttırır mı? Yoksa denildiği kadar olumsuz tesir yaratmayabilir mi? Lütfen fikirlerini yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.