Anasayfa / Alışveriş / Twitter’dan müzikçi Leman Sam’ın ırkçı paylaşımına müdahale!

Twitter’dan müzikçi Leman Sam’ın ırkçı paylaşımına müdahale!

Toplumsal medya kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Lakin bu durum, kimi kuralları da beraberinde getiriyor. Platformlar, kullanıcıların topluluk kurallarına uymasını ve nefret telaffuzları üzere içerikler paylaşmasını istemiyor. Bunun son örneği, kısa müddet evvel ülkemizde yaşandı.

Müzikçi Leman Sam‘ın Katarlı bir şoförün Bahçeşehir‘de köpeğe çarpıp kaçmasına ait olarak yaptığı paylaşım reaksiyonlara neden oldu. Yapılan ırkçı paylaşıma kısa mühlet içerisinde Twitter idaresi tarafından müdahale edildi. İşte ayrıntılar…

Twitter, Leman Sam’ın paylaşımını kaldırdı

Twitter‘da nefret telaffuzları ve ırkçı tabirler içeren paylaşım yapan 71 yaşındaki Leman Sam, toplumsal medya kullanıcıların reaksiyonunu çekti. Ortalarında ünlü isimlerin de bulunduğu pek çok kişi, Sam‘ı yaptığı paylaşım nedeniyle kınadığını tabir etti. Kısa müddet içerisinde şikayet yağmuruna tutulan paylaşıma Twitter müdahalesi de gecikmedi.

Platform, topluluk kurallarına uymadığı gerekçesiyle ünlü müzikçinin paylaşımını sildi. Daha sonra bir açıklama yapan Sam, paylaşımı izlediği bir görüntü üzerine yaptığını söyledi. Ayrıyeten “Çocuklara hayvanlara yeşil alanlara yapılan her türlü hainlikler karşısında, hangi ülke yahut ırk olursa olsun yansım birebirdir.” sözlerini kullandı.

Şimdi hesabıyla ilgili bir yaptırıma maruz kalmayan Leman Sam’ın özür dileyip dilemeyeceği ise merak konusu. Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Leman Sam’ın hesabına yapılan Twitter müdahalesi gerçek mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: