Anasayfa / Alışveriş / Twitter’dan herkese rahat nefes aldıracak özellik

Twitter’dan herkese rahat nefes aldıracak özellik

Twitter, botlar ile gerçek hesapların ayırt edilebilmesini sağlayan yeni özelliğini geçtiğimiz günlerde yayınlamıştı. Toplumsal medya platformu botların profillerine ve tweetlerine artık bu bilgiyi açıkça eklemeye başladı. Bu sistem, kullanıcıların bir tweete güvenip güvenmemeleri gerektiğini anlamalarını sağlamayı hedefliyor.

Şirket artık de bir diğer sorunu çözmek için harekete geçti. Bazen Twitter’da sevdiğimiz bir tanınmış kişi, kurum vb. hesaplar hakkında atılan tweetlerde sert tartışmalar dönebiliyor. Bu tartışmalara bir kez karşılık verdiğinizde hesabınız o akışa dahil olduğundan, bir müddet sonra gereksiz bildirimlere maruz kalabiliyorsunuz.

Twitter’a ‘konuşmadan ayrıl’ özelliği

Toplumsal medya uygulamaları hakkında ortaya çıkardığı gelişmelerle bilinen Jane Manchun Wong, Twitter’ın ‘konuşmadan ayrıl’ özelliğinin ekran imgesini paylaştı. Özellik faal edildiğinde sistem otomatik olarak şunları yapacak:

  • Kullanıcı isminin etiketini kaldıracak: Kullanıcı isminiz kalacak. Fakat yepyeni tweet ve tüm cevaplardan etiketi kaldırılacak.
  • Bahsedilmeyi mahzurla: Kelam konusu konuşmadaki öbür şahıslar sizden @ işaretiyle bahsedemeyecek.
  • Bildirimleri durdur: Katıldığınız konuşma hakkında bildirim almayacaksınız.

Aslında bildirimleri sessize alarak yahut bir hesabı engelleyerek istenmeyen sohbet bildirimlerini durdurabilirsiniz. Fakat bunların kâfi olmadığı tenkitlerine kulak veren Twitter, yeni araçlar sayesinde konuşmadan ayrılmayı kolaylaştıracak. Bu ortada konuşmadaki öteki şahıslar, özelliği faal ettiğinizi bilmeyecekler.

Twitter son vakitlerde hararetli geçen tartışmaları nasıl iyileştirebileceği konusu üzerinde durmaya başladı. Son olarak YouTube’daki beğenmeme özelliğine benzeyen downvote (olumsuz oy) özelliğiyle kullanıcıların karşılıklara olumsuz reaksiyon verebilmesini sağlamıştı. Downvote butonu da kademeli olarak erişime açılmış durumda.

Twitter’a hangi özellikler gelmesini isterdiniz? Fikirlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Twitter çalışanlarından olay yaratacak Elon Musk açıklaması

Elon Musk, Nisan ayında Twitter payı aldığını açıkladı. Satın alma sonrasında kimi Twitter çalışanları, Elon Musk ile ilgili niyetlerini lisana ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: