Anasayfa / Alışveriş / Twitter’dan gelir sağlayacak özellik: İkramlar

Twitter’dan gelir sağlayacak özellik: İkramlar

Toplumsal medya platformu Twitter, içerik oluşturan kullanıcıları için Armağanlar özelliğini getiriyor. Twitter Armağanlar özelliği, içerik oluşturan hesapların para kazanmasını sağlayacak bir işlev olacak. Taşınabilir geliştirici ve toplumsal medya platformları için sık sık sızıntı haberi yapan Alessandro Paluzzi, bu özelliğin test basamağında olduğu haberini verdi.

Son olarak Rusya – Ukrayna savaşından ötürü Olumsuz Oy özelliğini getirerek sansür uygulayan platform, test kademesindeki Armağanlar özelliğiyle rakiplerinin gerisinde kalmamayı başardı. Pekala Twitter Armağanlar nasıl kullanılır ve detayları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

Twitter Armağanlar sayesinde içerik oluşturan hesaplar para kazanabilecek

Toplumsal medya devi Twitter, son vakitlerde kullanıcılarının para kazanmasını sağlamak için başta Mağazalar özelliği olmak üzere birçok yenilik yaptı. Twitter, son sızıntılara nazaran İkramlar simgesini ekleyerek kullanıcılarının para kazanmasını kolaylaştıracak. Şimdilik test evresinde olan bu özellik, tweetlerin alt kısmında ve beğeni sembolünün yanında yer alacak.

Daha çok ödül halinde çalışacak bu işlev, takipçilerin tıklaması ve Twitter’ın ise içerik oluşturuculara ödeme yapması biçiminde kullanılacak. Ama bu özellik bağış yapmak formunda değil de gelir üzere çalışacak. Bu sayede içerik oluşturucular para kazanırken içeriklerin de daha kaliteli olması bekleniyor. Daha fazla detayı muhakkak olmayan özelliğin ne vakit geleceği şimdi bilinmeyen durumda.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şimdi test etabında olan bu işlev kâfi bir gelir kaynağı olur mu? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: