Anasayfa / Alışveriş / Twitter’dan Android kullanıcılarına para kazandıracak yenilik!

Twitter’dan Android kullanıcılarına para kazandıracak yenilik!

Twitter, son devirlerde platforma birçok yeni işlev getirerek daima gündemde kalmayı başarıyor. Gelen birçok yeniliğin akabinde Mayıs ayı başlarında tanıttığı bir özelliği Eylül ayında iOS kullanıcılarına sunmuştu. Sırf 18 yaşından büyük kullanıcılarda faal halde olan o özellik, artık Android aygıtlarda da mevcut duruma geldi. Pekala bu özellik hangisi ve ne işe yarıyor? İşte ayrıntılar…

Twitter Bahşiş Kutusu artık Android’de!

Viral bir tweet sonrası ya da doğum günleri üzere özel günlerde, bazen de hasta ve yardıma muhtaç birine yardım etmek için beşerler Twitter’da hesap numaralarını paylaşıp bağış topluyorlardı. Bunu fark eden ve kullanıcılarına kolaylık sağlamak isteyen Twitter, bu maksat doğrultusunda, makul profillere Bahşiş Kutusu (Tip Jar) ekledi.

Yeni özelliğin butonu, her kullanıcının profilinde takip butonunun yanındaki ileti ve bildirimleri açma özelliğinin çabucak yanında bulunuyor. Bu özelliği aktifleştirmek için, seçilmiş Twitter fenomeni, sivil toplum kuruluşu, uzman ya da gazeteci olmanız gerekiyor.

Bahşiş Kutusu etkin olan bir kullanıcıya uygulama içerisinden Patreon, Paypal, BandCamp ve Venso aracılığıyla direkt olarak para gönderebilirsiniz. Yakında bahşiş için Bitcoin kullanmanın da mümkün olacağı düşünülüyor. Özellik sadece 18 yaşından büyük kullanıcılara sunuluyor. iOS’tan sonra bu özellik nihayet Android’de de kullanılabiliyor.

Uygulamaya gelen öbür fiyatlı işlevler

Twitter, yıllardır kar emeli gütmeyen içerik üreticilerin, çoğunlukla cümbüş hedefli yazdığı tweet’lerle kendi halinde bir uygulamaydı. Ama son periyotlarda, her toplumsal medya platformunun bir formda ucu ticarete uzanan işlevler getirmesiyle Twitter da kollarını sıvadı. Ve Bahşiş Kutusu da dahil olmak üzere fiyata tabi özellikler getirmeye başladı.

Şirket, canlı yayın ve sohbet özelliği olan Spaces yayın sahiplerinin, kullanıcıların iştirak sağlamaları için bir bilet fiyatı koymasına da müsaade veren bir beta sürümü başlattı. Son vakitlerde getirdiği ”Harika Takip” özelliği ile de, bilhassa içerik üreticilere büyük avantaj sağlıyor. Kullanıcıların paylaştıkları içeriklerin bir kısmını sırf abonelere görünür yapmalarına imkan tanıyor.

Sizler Twitter’ın son devirlerde getirdiği özellikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: